Home Názory Putin, Hamás a Fico a kdo-co dál?

Putin, Hamás a Fico a kdo-co dál?

S velkým potěšením si každý den pročítám diskuse na tzv. dezinformačních serverech. Aspoň na chvíli má člověk pocit, že svět je ještě trochu normální. Tenhle pocit ale není všechno. Taky se tu hodně dozvím a dost často i nesmírně zajímavé postřehy a odkazy na další neméně zajímavé komentáře, rozhovory a videa – zejména zahraniční provenience. Těch domácích je poskrovnu.

Například jsem našla tuhle lehce nadsazenou metaforu: Putin vyléčil covid, Hamás ukončil válku na Ukrajině, tak uvidíme, co vyléčí Fico.

Není moc co vysvětlovat. Ti, kteří vědí, musejí mít jasno. Když přestal zabírat covid a lid ho počal vnímat jako normální, běžnou součást života (poslušně se dusil rouškami, nechal se mnohodávkově opíchávat, poslušně se na deset západů zavíral doma mezi čtyřmi stěnami a nadšeně po česku udával ty, kteří se nehodlali podřizovat = přestával mít strach), přišla z Kremlu SVO, resp. válka na Ukrajině. Když ta po více než roce a půl splnila svůj účel a vyždímala Evropu do sucha a také lidé, kromě těch českých, moravských a slezských, se proti další podpoře bouří čím dále častěji a v čím dále větším počtu, nastal okamžik, kdy bylo třeba vyměnit návnadu na udici – do hry vstoupil Američany po zuby vyzbrojený Hamás a vždy do nejmenších detailů informovaný a do všech tajů, z nichž většinu sám iniciuje, zasvěcený Mosad najednou tak zvaně jakoby zírá s otevřenou pusou, co že se to děje? Nesmysl, absolutní, samozřejmě.

Na toto konto obyvatelstvo města pražského vyměnilo žlutomodré vlajky za ty s šesticípou Davidovou hvězdu a vyrazilo do ulic hlavního města, aby podpořilo tentokrát už ne lid ukrajinský, ale izraelský.

Jak také informuje web ČT 24, české úřady vyvěšují vlajky Izraele stejně jako před pár měsíci vlajky ukrajinské a stejně jako např. v březnu 1939 zástavy s černým hákovým křížem uprostřed. Kam vítr, tam plášť – rčení sice omšelé, nicméně obecný charakter českého národa je jím vystižen naprosto přesně.

A co vyléčí Fico? Slovensku předepíše to, co musí, resp. co plyne z nového vývoje, jehož právě on se chystá býti tím prověřeným, rádoby zvoleným představitelem. Čili předepíše, co již avizoval, poněvadž teď se to už smí, přesněji řečeno – musí. Hlavně oficiálně stopne další vojenskou pomoc Ukrajině, poněvadž ta je na odpis. Co s ní a z ní bude, uvidíme v nejbližších týdnech a měsících. Já prognózuji, že nový Izrael. A čí vlajku vyvěsí české úřední budovy a pod barvami jaké vlajky půjde demonstrovat své odhodlání lid český příště? Když si to vývoj vyžádá, klidně pod těmi čínskými. V této zemi je totiž možné úplně, ale opravdu úplně VŠECHNO.

Marie Krejčíková

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here