Radost z mrtvých civilistů a Fialovo finále v Haagu

»Naši deZolé z toho mají z nějakého důvodu mrZeníčko mrZení. Ale s ruSSkem nemají samozřejmě nic společného, to dá rozum! Sláva Ukrajině, hrdinům sláva,« vylívá se v diskusi na Novinkách jistý Petr Sýkora. Slávu Ukrajině zde provolávají desítky další občanů České republiky. Nad kým, čím? To nám prozrazuje titulek onoho komentáře: »Ukrajinci poslali britské rakety na ruský vojenský tábor uprostřed civilní zástavby v Luhansku.« Hlavně ta civilní zástavba je vyrajcovala.

Ne, ani tzv. česká média už nikdy nesmyjí ze svých redakčních počítačů Ficovu krev po atentátu v Handlové. I ona výrazně přispívají k nenávisti, stojící v pozadí onoho teroristického činu.

Někdy mně opravdu připadá, že část tohoto národa žije v žumpě a těmi svými výkaly tam odtud zasírají, co se dá. Jak praví jedno naše rčení: »Dalo se hovno v tanec a ještě si boky podepřelo.«

Taky ovšem hrozí, že to hovno se jednoho krásného dne utancuje k smrti a zůstane bez opory. Tu po nějakém čase ztratí i premiér Fiala, jenž se dnes usilovně bere za jiného pazgřivce, izraelského protějška a přítele Netanjahua. ČTK referuje:

»Za děsivý a nepřijatelný označil český premiér Petr Fiala (ODS) krok hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu v Haagu Karima Khana, který soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás i představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua. Fiala s návrhem ostře nesouhlasí. ‚Návrh hlavního prokurátora ICC vydat zatykač na představitele demokraticky zvolené vlády společně s vůdci islamistické teroristické organizace je děsivý a zcela nepřijatelný,‘ napsal na sociální síti X. ‚Nesmíme zapomínat, že to byl Hamás, kdo v říjnu zaútočil na Izrael a zabil, zranil a unesl tisíce nevinných lidí. A právě tento zcela nevyprovokovaný teroristický útok vedl k současné válce v Gaze a utrpení civilistů v Gaze, Izraeli i v Libanonu,‘ dodal předseda vlády.«

Neměl byste, Fialo, zapomenout ještě na jednu věc – kdo Hamás financuje, kdo a proč ho stvořil, vyzbrojuje a zadává mu úkoly. Když správně zodpovíme tyto otázky – přičemž odpověď na ně bude vždy stejná: Spojené státy americké ve spolupráci s Izraelem, je zatykač na oba protagonisty, lídra Hamásu a Netanjahua, zcela v souladu s mezinárodním právem.

Fialovo rozhořčení sice chápu, neb on se »hořčit« musí – jako všichni polistopadoví služebníci, takto pokleknuvše u Zdi nářků, ovšem chápu i hlavního prokurátora haagského trestního soudu. V tom je hlavní rozdíl mezi mnou a Fialou. Já chápu obě strany, on pouze tu, kterou chápat smí a které vděčí za svoji politickou kariéru, jejíž finále, paradoxně jen zdánlivě, se klidně může hrát právě v tom Haagu. Pravda, máloco by mně udělalo takovou radost…

Robert Fish

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. Z článku:
  “Tu po nějakém čase ztratí i premiér Fiala, jenž se dnes usilovně bere za jiného pazgřivce, izraelského protějška a přítele Netanjahua. ”
  ————————————————————–
  Podle mne učitel Fiala je jenom škraboška kterou řídí jeho poradce, Tomáš Pojar. V angličtině mají slova, i když je přeložíme pomocí slovníku, JINÝ VÝZNAM než v češtině. Slovo PORADCE znamená , v angličtině, TEN KDO ŘÍDÍ, NADŘÍZENÝ-
  Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
  —Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do ČR.
  Do školy chodil v Izraeli,. vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, do školy Chodil i v USA.
  Podle wikipedie, je členem ODS.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy