Rath podruhé v base, a co ti ostatní?

Tak nám v druhé větvi opět zavřeli doktora Ratha. První větev si již odseděl, chvíli si pobyl na čerstvém vzduchu (i když je otázkou, kde ten vzduch je čerstvější) a zase šup zpátky. Nechci pana Davida glorifikovat a psát mu na tělo dramatickou roli režimní oběti, jistě ho ve své době taky bylo dost, jenže…

Jemu podobných, notabene mnohem zločinnějších, tu bez povšimnutí činných orgánů volně pobíhají stovky. Proč to za tyhle všechny odskákal právě on, můžu jen spekulovat, nicméně těch sedm miliónů mu skutečně podstrčili, byť to samozřejmě neumím dokázat. Dílem jistě i proto, aby se spravedlnost ukázala před veřejností, že umí zasáhnout. Rath ovšem není jediný, kdo pyká za ostatní. Svého času jím byl i někdejší vedoucí tajemník MěV KSČ v Praze Miroslav Štěpán, zatímco mnozí jiní soudruzi, vší silou odhodivše stranickou legitimaci, privatizovali o sto šest.

A Babiš je něco podobného, i když v pondělí se to trochu zvrtlo. Na každý pád se ale obyvatelstvo mělo dlouhých šest let o čem bavit a vlastně má pořád, když ho nezavřeli. Co na tom, že skutky ostatních jsou u ledu, to Čapí hnízdo je překřičelo.

Doktor R. bude sice za pár měsíců venku (sedět by měl rok, ale předpokládám, že začátkem léta se už bude slunit doma na zahradě), ovšem jde o něco jiného. Jestli bude spravedlnost takto důsledná i v ostatních kauzách. A že jich je, jak hezky říkají Slováci, neúrekom.

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Miroslav Štěpán byl prvním politickým vězněm tohoto režimu. Od té doby jich ovšem přibyla celá řada…

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy