Home Názory Řehka nominoval…

Řehka nominoval…

Dnešní nominační tisková konference pro rozhodující kvalifikační duel o budoucnost starého kontinentu, NATO versus Rusko, odhalila jedenáctku těch, kteří budou ČR reprezentovat v dresu Severoatlantické aliance. Hrající Head coach národního týmu, Karel Řehka, pošle od úvodního hvizdu do zákopů těchto jedenáct vyvolených: Černochová – Lipavský, D. Hašek, Pavel, Fiala – Pekarová, Čtvrtníček, Svěrák – Rakušan, Řehka, Xindl X.

Aby toho ksindlu nebylo pro ruská děla málo, i na lavičce náhradníků usedne v maskáčích další bojechtivá jedenáctka statečných: Dejdar – Bartoš, Nerudová, Blažek, Válek, Kalousek, Drábová, Fischer, Vystrčil, Drahoš a Jurečka.

Podle Řehky je všech 22 nominovaných v perfektní kondici a odhodláno jít od první vteřiny do první linie – jít příkladem všem váhajícím a méně odvážným spoluobčanům. Toliko pokus o černý humor a nyní vážně…

»Pokud by propukl konflikt mezi Aliancí a Ruskem, budeme jeho aktivním účastníkem od první minuty. Velká část naší armády odjede bojovat podle aliančních obranných plánů. Naše teritorium se stane významnou tranzitní zónou a zázemím a je opět na nás vojácích, aby tato zóna byla bezpečná a mohla fungovat,« řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka na velitelském shromáždění na ministerstvu obrany. Upozornil také, že pokud by NATO přesto bylo ve válce s Ruskem a ta by trvala déle než pár týdnů, zdroje profesionální armády a aktivních záloh by na to rozhodně nestačily. »Stát by musel přistoupit k nějaké formě mobilizování materiálu i lidí. Je zvláštní, že se nad tím vůbec někdo pozastavuje. To je prostě realita, která je jasná každému, kdo se obranou seriózně zabývá. Minimálně my vojáci v tom ale musíme mít naprosto jasno, protože to má vliv na naši činnost a na naše priority,« uvedl Řehka (zdroj: seznamzpravy.cz).

A je to tady. Končí legrace. Kdo by snad z Řehkových úst čekal »sorry jako« mírovému štváči Babišovi, zbytečně tratí čas. Nedočká se.

Omlouvám se, pane Řehko, já vám, že se nad tím pozastavuji. Mně to na rozdíl od vás zvláštní nepřipadá – že se nad tím někdo pozastavuje. Ta realita, na níž se odvoláváte, je vaše, ne moje. Konec konců, jako hrající head coach jste již nominoval, tak se předveďte. V sestavě máte ideální mix válečných propagátorů, protiruských štváčů a Pavlových podporovatelů, tedy ryzích odpůrců míru, mírového Babiše. Ti s tou vaší realitou jistě souzní a jistě to budou oni a jim podobní, kteří jako první zvednou vaši mobilizační výzvu ze země.

Jen by mě zajímalo, až to kolem nich začne svištět, jak ještě dlouho potom vydrží  skandovat – »Kdo neskáče, není Řehka« – nebo »Pavel«, to je prašť jako uhoď.

Na každý pád jste se konečně odkopal. Zatáhnout obyvatelstvo na válečná jatka – do války, která se ho absolutně netýká – proto mám jediný výraz: VLASTIZRADA.

Jan Čech

2 KOMENTÁŘE

  1. Je děsivé, co se teď v rozbitém Československu děje. Ze všech stran – z úst českých ústavních činitelů, poslanců, prezidenta, vlastně prezidentů, ze sdělovacích prostředků, z televize a na internetu je slyšet jen chřestění zbraněmi a české válečné bubny a volání po válečném násilí. Náčelník Generálního štábu armády Řehka dnes otevřeně na veřejnosti hovoří, že válka je pravděpodobná; on to řekl zaobaleně – že válka není nepravděpodobná, ten řečnický šikula ministryně války Černochové.

Comments are closed.