Home Názory Rekordních 27 miliard eur pro Putina! A tupé stádo plete svetry

Rekordních 27 miliard eur pro Putina! A tupé stádo plete svetry

Pavel Votruba

Žijeme v cirkusu, jemuž všichni ti Berouskovi, Kludští a Humbertové nesahají ani po paty. K pochopení toho, čemu všemu se propůjčila nynější Vláda ČR, jen zdravý rozum nestačí. Zapotřebí je nadměrné množství fantazie, a ještě ani to nic nezaručuje.

Pozoruhodná čísla nyní prezentoval server breitbart.com. »Evropa odložila zábrany a dováží rekordní množství ruského zkapalněného zemního plynu,« stojí v titulku. Dosud z nepochopitelných důvodů neobžalovaní ústavní činitelé České republiky zahnali obyvatelstvo do kouta, zpitomělí lidé doma dobrovolně utahují plynové kohouty u topení, aby nepodporovali Putina (mnoho podobných idiotismů v dějinách nenajdete) a hlavní strategií proti zimě jsou svetry.

A realita? Píše o ní breitbart.com: »Evropská unie letos zaznamenala rekordní nárůst dovozu zkapalněného zemního plynu z Ruska a poslala do Moskvy miliardy, zatímco se vznosně vyjadřovala o své podpoře Ukrajiny. Ačkoli dodávky zemního plynu z Ruska do Evropy prostřednictvím plynovodů od únorové invaze na Ukrajinu prudce poklesly, Evropa se paradoxně obrátila na ruský zkapalněný zemní plyn (LNG), aby vyrovnala rozdíl. Podle průzkumu, který pro německý hospodářský list Handelsblatt provedla analytická společnost ICIS, se dovoz zkapalněného zemního plynu z Ruska do zemí EU a Velké Británie zvýšil o 21 % oproti předválečnému stavu. Analýza zjistila, že v období od ledna do listopadu letošního roku zaplatily EU a Velká Británie Moskvě za rekordní toky zkapalněného zemního plynu téměř 27 miliard eur. Tyto evropské peníze vynaložené na ruský LNG jsou jen o něco nižší než celková pomoc, kterou instituce EU a členské státy poslaly Ukrajině od začátku války v únoru. Kielský institut pro světovou ekonomiku, který sleduje pomoc Ukrajině, zjistil, že EU dosud poslala Kyjevu ve vojenské a finanční pomoci 29 miliard eur. ‚V současné době 13 % evropského dovozu LNG pochází z Ruska – a toto množství silně roste‘, uvedl analytik společnosti ICIS Andreas Schröder.«

Na Schröderova slova, pro změnu v souvislosti s ruskou ropou, navázal v rozhovoru pro Radiožurnál analytik Vladimír Votápek, někdejší generální konzul ČR v Petrohradu (5. 12. 2022): »Ruský export ropy je vyšší než před rokem, je to výsměch veškerému sankčnímu snažení Západu.«

Celý fór totiž spočívá v tom, že v reálu nejsou hlavním cílem sankce proti Rusku – to je jen zástěrka. Už jsem to zmiňoval mnohokrát – primárně nejde o hospodářskou likvidaci Ruska, což je stejně neproveditelné a Západ a USA si toho jsou moc dobře vědomy – primárně kráčí o deindustrializaci Evropy ve prospěch oživení krachující americké ekonomiky.

Jinak řečeno – byznys s Ruskem kvete dál, jen se změnily toky. Ty korektní, přímé a levnější byly nahrazeny nepřímými (spekulativními v hlavní roli s nenažranými překupníky), a tudíž mnohem, mnohem dražšími – aby evropský průmysl padl na dno a evropské obyvatelstvo zchudlo, bylo poddajné, nesvéprávné, ovladatelné a vděčné za každou pomoc zpoza oceánu. Můžeme tomu směle říkat »americká kolonizace Evropy 21. století«. Chcete-li Pax Americana – když už ne celý svět, tak alespoň Evropa pod krutovládou Spojených států.

Věřte mi nebo ne, ale dříve či později nastane doba, kdy zejména východní Evropa bude s nostalgií vzpomínat na časy, kdy byla satelitem Sovětského svazu. Notabene – náznaky toho jsou pozorovatelné už dnes.

Pavel Votruba

2 KOMENTÁŘE

  1. Nemá cenu lidem něco vyčítat. Pracující potřebují avantgardu, dobře organizovanou revoluční stranu. Ta se za posledních 16 let vytratila. Nezbývá nám, než se znovu učit i takové elementární dovednosti, jako zorganizovat demonstraci nebo sebrat pár podpisů.

  2. Kdo není tupá proruská ovce ví. že na ruském LNG vydělává nikoliv Moskva ale Baku, které cenově drží Rusko u huby. Od nich levně nakupuje (pro svoji potřebu) a svoji produkci s svojí marží prodává do Evropy. Není to nic nového pod Sluncem. soudruhu Votrubo.

Comments are closed.