Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Stačí číst titulky a člověku zatrne aneb »Vítězný...

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Stačí číst titulky a člověku zatrne aneb »Vítězný leden«

Jsem staromilec a svým způsobem svým malým dílkem vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu, kdy si kupuji noviny, zachraňuji zvyky konzervativní části obyvatelstva, že ke snídani patří na stůl kromě vajíček (což je dnes také pomalu luxus), másla (za horentní ceny), dobrého chleba a kávy s mlékem, i noviny.

Proč píšu, že zachraňuji? Při horentních cenách všeho možného a rozvoji internetových médií, tištěným klasickým novinám (pokud nejsou dotovány), hrozí zánik.

V sobotu jsem při koupi novin zběžně prohlédl titulní stránky a dočetl jsem se v podstatě to, že po velkém lednovém vítězství nové národní fronty pěti stran, které ovládly veškeré ústavní funkce ve státě, se vláda skutečně »nezakecá«.

Zrušení valorizací důchodů, na které měli příjemci starobních a invalidních důchodů ze zákona nárok, je protiústavní (červen je totiž nejzazším termínem pro její realizaci). Ale to vládě nestačí.

Titulek v sobotních novinách křičí do světa: »Zvažujeme zrušení daňové slevy na manžele«. Dále se vehementně uvažuje o zrušení »lidovecké« pětistovky za každé vychované dítě.

Mimochodem, je to po více jak roce, který uběhl od parlamentních voleb, kdy fakticky zvítězilo hnutí ANO a prezident Zeman chtěl jmenovat Andreje Babiše premiérem, který to ve své »mladické nerozvážnosti« odmítl, že přece umí počítat a při takovém rozložení sil v Poslanecké sněmovně nemůže v žádném případě složit vládu, přičemž zapomněl na jeden veledůležitý aspekt a to na lidovce – KDU-ČSL. Ti už jednou, v roce 1997 zafungovali při pádu Klausovy vlády. Nemyslím to nijak vůči lidovcům zle, ba právě naopak. Tehdy jim bylo proti vůli ODSácké čachrování se sponzorskými dary. Pamětníci si jistě vzpomenou.

A nyní opět, všechno, co lidovce zajímá, nejsilnější vládní strana ODS prostřednictvím ministra financí, zametá pod koberec. To znamená typickou lidoveckou prorodinnou politiku. A to nezmiňuji navýšení majetkových daní, neboť voliči této v každé koalici »neposlušné« strany jsou právě většinou domkáři, lidé, co si vlastní pílí postavili i svépomocí domky, neboť správný katolík vždy v první řadě myslí na zabezpečení své rodiny i pro dobu, kdy už bude na »pravdě Boží«.

A teď by přišel na řadu tah geniálního prognostika Zemana. ANO 72 poslanců minus Vondrák, to je 71, KDU-ČSL, nebývalých 23 poslanců, to je 94, plus tichá podpora SPD + 20. To máme většinu 114.

Jenže, to by nesměl zafungovat »Vítězný leden«, kdy má současná národní fronta i prezidenta. Takže to vše je jen iluzí, protože prezident, který je v podstatě součástí vítězné vládní koalice, neboť byl volební koalicí SPOLU doporučován, nic takového, jako je pád vlády a možnost utvoření vládní koalice nové na jiném půdorysu, zřejmě nedovolí.

Zpět k titulkům novin: »Řemeslníci mizí do ciziny. Víc peněz, a lepší podmínky«. A teď k tomu ještě přibyly mnohými řemeslníky proklínané datové schránky, které jsou povinností pro všechny živnostníky – OSVČ. Takový »fachman«, který umí pracovat rukama, ale všechno, co je spojeno s tím prokletým internetem je pro něj odporné a odvádí jej od pro zákazníky potřebné práce, má dvě možnosti. Když už je v důchodu, tak to dělat jako melouchařinu a když je v produktivním věku, tak se nechá zaměstnat v Německu či Rakousku, kde se nebude potýkat s »buzeracemi« státu ve formě zcela zbytečných datových schránek a bude mít víc peněz a nárok na slušnou dovolenou.

V sobotu bylo 75. výročí tzv. Vítězného února. I americký tisk té doby oceňoval perfektně provedený převrat roku 1948. Tehdejší KSČ se podařilo postupně ovládnout silová ministerstva, soudy, tisk a rozhlas, odbory… Sice neměla prezidenta, ale ten byl nemocný a v podstatě neměl sílu se vzepřít tepu doby. A navíc ostatní strany, dnes by se řeklo opozice, i když to byly strany Národní fronty, se chovaly nerozumně.

A dnes. Taktéž provedený útok na demokracii. Předseda Ústavního soudu v období od vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny prezidentem Zemanem změnil parametry procentního zisku koalic nutného k překročení prahu pro vstup do Poslanecké sněmovny, v podstatě jinak nalajnoval hřiště. Výsledek? Vládní koalice ve formě určité národní fronty (také pět stran jako v roce 1948). Senát, jehož složení je vlivem hlouposti mnoha lidí, že když se Senátem nesouhlasím, nepůjdu do Senátu volit, z 95 % zcela v rukách současné vládní koalice. Média fakticky, až na výjimky kopou před prezidentskou volbou za kandidáty vládní koalice. Nevhodní kandidáti opozice na prezidentskou funkci (např. Karel Havlíček by byl daleko vhodnějším kandidátem za ANO, který by měl šanci v diskuzích porazit generála Pavla) a tudíž i zcela předvídatelný výsledek prezidentské volby.

Čili se nám projevil podobný půdorys velkého vítězství, což tehdy tehdejší média ČSR nazývala »Vítězný únor«. Stejná strategie vítězů a stejné chyby poražených mi nahrály na podtitul mého článku »Vítězný leden«. Prezidentskou volbou byla totiž završena cesta k naprostému ovládnutí všech ústavních funkcí ve státě novodobou národní frontou.

Ale vždy zůstává naděje, o které se říká, že umírá poslední. Dnes v debatě na CNN Prima News poslanec za KDU-ČSL Výborný potichu odpověděl na otázku (spíše špitl), co by se stalo, když by vláda neschválila 500korunové výchovné připočítávané k důchodu, »to bychom odešli z vlády«.

Jsem zvědavý, jak by pak zvolený prezident Petr Pavel tu situaci řešil. Toť otázka.

Petr Hannig, předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

13 KOMENTÁŘE

 1. Jen mi nejde do hlavy když je stát tak zadlužený,že si mohli politici přidat od nového roku takove sumy a to jich je polovina důchodců,tak si k přidání přidají ještě procentuálně na důchodech.Myslím když se přidává tak každému stejně a ne procentama,ten kdo to nepotřebuje vždy dostane více.Vždyt už mají odměnu za odvedenou práci ve vypočítaný výši důchodu a pak by měla být vždy při přidání jednotná platba a ušetřilo by se.

 2. Proč se nikdo nezeptá kde jsou peníze které jsme celý život odváděli kde je ten zloděj Kalousek zazdil asi pro sebe paní Pekarová jak otevře ústa tak plive jen jed na důchodce také bude stará je to strašná nehoráznost ať si koupi ona dva svetry jen ožebračit důchodce kteří tuto republiku budovali pro dnešní zloděje je třeba vyjit do ulic vzít mocipánům majetky a poslat je do práce za 15000 Kč. měsíčně nastěhovat je do těch drahých králikárén kde vzali důchod 21000 Kč. většina má 17,000 Kč a to mu vezme ČEZ. Ta banda zelených
  všem namluvila ať si daji domy vytápět elektřinou nebo plynem a jim to zdražíme aspoň o 300%. Zakážeme auta protože mý máme na elektrické ale USA, Rusko, Japonsko, Afrika, Čína a mnoho jiných se to netýká prostě tam sedí magoři

  • Proč se nikdo nezeptá kde jsou peníze které jsme celý život odváděli (na sociální pojištění)? Tak jako jste se zeptal a já odpovím: Důchodové účty u ČSSZ jsou virtuální, tj. výše odvodů sociálního pojištění je zaznamenána za účelem výpočtu výše důchodu. Vybrané peníze jdou přímo starobním důchodcům! Důkaz: pokud dnes zastavíme výběr sociálního pojištění, tak zítra nevyplatíme současným důchodcům ani jednu korunu. Proto přímá spojitost mezi tím, co člověk celoživotně do povinného důchodového systému zaplatí v penězích a co ze systému jako starobní důchodce získá je VEŠKERÁ ŽÁDNÁ! */
   */ citováno z kapitoly Ekonomové a dítě v knize Ekonomům to myslí černobíle.
   Investice do výchovy dítěte.
   Skutečná spojitost mezi tím, co člověk celoživotně do I. důchodového pilíře zaplatí a co z něj ve stáří získá, je v investicích do výchovy dítěte. Dítěte, které v dospělosti ze svého odvodu sociálního pojištění financuje přímo důchody seniorů. Aktuálně je výše investic do výchovy dítěte 1,8 milionu korun u středoškoláka a 2,8 milionu korun u vysokoškoláka. Právě takovou částku by měli mít naspořenou bezdětní na zabezpečení svého stáří.
   Z hlediska dobrého účetního:
   Bezdětným důchodcům náleží 20 % z částky vypočtené výše důchodu. Jedná se o peníze přerozdělené z daní a použité na výchovu cizích dětí (např. školství). Tolik by jim měla ČSSZ poukazovat do konce života, nic méně a nic více.

    • Důchodové pojištění spočívá v tom, že v produktivním věku si na něj platíte a ve stáří, pokud se ho dožijete, z něj čerpáte. Nemusí Vás zajímat konkrétní mechanismus, kde a jakým způsobem na ně stát (pojišťovna) bere peníze, zda z plateb Vašich dětí, nebo z plateb cizích dětí. To jen nenasytní lidovci, kterým jejich ideologie přikazuje plodit děti a hrabat pod sebe, by rádi i na důchodu trhli více, tak vymýšlí takovéto nesmysly („velmi profesionálním“) rozebíráním mechanismu průběžného důchodového systému. Ale i ti bezdětní musí platit daně, aby se mohli cizí děti (řekněme lidovců) vzdělávat, léčit, brát podpory v nezaměstnanosti, apod. Není proč rozeštvávat lidi takovýmito žvásty. Vedlo by to jen k likvidaci průběžného systému financování důchodového pojištění. Jak by to dopadlo? Krachy pojišťoven a bank i inflace by většinu důchodců, i těch lidoveckých s pěti i více dětmi, o důchody připravily. Nenechte se zblbnout takovými pseudoargumenty, to jen fafáři potřebují více svíčkových bab v kostele, více peněz za křty i za pohřby, tak se musí zbožný lid množit a pokud možno plodit debily volící lidovce. Blahoslaveni jsou přece chudí duchem. Hlavně ti, co sedi v lidoveckých řadách ve sněmovně, v soudcovských talárech či na ministerstvech.

 3. Současná pětikolka vládne lží a oblbováním jen aby byli co nejdéle u svých koryt. Horší jsou než prasata v tom jak si spokojeně mlaskají. Nejen v tisku, ale i na netu stačí číst titulky a je vám hnedle špatně. Fandím vám a budu vás podporovat i v dalším dění.

 4. Proč nikdo veřejně nenapíše a nahlas neřekne, že díky Ukrajině nebude m.j na důchody, ani na zákonnou valorizaci, vše je předražené, chudák nastupující prezident jezdí nakupovat do Polska, aj. Nemám nic proti pomoci Turecku, ale toto je totálně přes čáru.

 5. pane Hannig, jste opravdu rozumný, dokážete vše uvážlivě zvážit a než něco pustíte do eteru, tak jste o tom skálopevně přesvědčen, nikdy nelžete a to u souč. vlády není, vládne zde lež, oblbování jen aby byli co nejdéle u svých koryt. Horší jsou než prasata!!!!

  • Děkuji. Musíte ale rozlišovat, kdy píšu skutečné už realizované události, nebo, když se zamýšlím nad možnostmi budoucího vývoje, což je právě v tomto článku. Zamýšlím se nad tím, jak se zachovají lidovci, když jim koalice, jejíž jsou součástí, z vůle ODS vezme jejich pro rodinné programy včetně 500 k důchodu za vychované dítě.

   • Zdravím Vás p. Hannigu, (známe se z let 2016 – 2018)
    odpověď na Vaši řečnickou otázku je jednoduchá: a) dají lidovci přednost korytům ve vládním uskupení a nebo b) trvání na svém programu? Umíte si představit, když za b) , (to dává odpověď). jaký zisk hlasů by lidovci získali v nových parlamentních volbách?

   • „Ještě musím dodat, že se ovšem může stát, že to, co je pro ně výhodnější by mohlo být výhodné také pro lidi.“
    Například církevní restituce.

Comments are closed.