ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Zelení šílenci ničí naše lesy a chtějí je ničit ještě více

Možná, že si někteří pamatují, jak Miloš Zeman v roce 2009, či to bylo v roce 2010, už si nepamatuji přesně (prostě v době, kdy jsem politicky spolupracoval s Janou Bobošíkovou ve straně, jejíž jsem byl předsedou, Suverenita, a která se nyní jmenuje ROZUMNÍ), na Šumavě varoval před počínání zelených neziskovek, jejichž aktivisté se poutali ke stromům, aby znemožnili kácení stromů zasažených kůrovcem.

Bohužel veřejné mínění se tehdy přiklonilo k mantře, že je třeba nechat přírodu, aby si boj s kůrovcem na Šumavě vyřešila přirozenou cestou sama.

A situace je nyní po 15 letech taková, že nejenom na Šumavě, ale v celé republice je naše jediné přírodní bohatství, lesy, zničeno. Místo krásných, osvěžujících lesních porostů, máme všude holiny, suché stromy, suché stráně. Tam kde dříve pramenily studánky, protože zdravý les váže vodu, jsou nyní suché prohlubně. Tam, kde dříve zurčely potůčky pramenité vody, je dnes hrobové ticho.

Šumava je mrtvá, Jeseníky také. Protože jezdím neustále po celé republice a mluvím s lidmi, viděl jsem zkázu tamních arcibiskupských lesů. Nádherná, dříve osvěžující Vysočina, je nyní kůrovcem zasažena skoro nejvíce a působí nesmírně depresivně.

Co je toho příčinou. Dogmatická politika vedení Šumavského národního parku, které dalo na požadavky zelených neziskovek. Dříve kulturní krajina, kde se kolem každé vesničky lidé starali, aby lesy byly živé, je nyní zákony, které byly na nátlak aktivních neziskových lobby přijaty, odsouzena k zániku.

Kůrovec samozřejmě nezná administrativní hranice národních parků. A ani jej nezajímá ideologie přirozené cesty boje proti jeho působení, respektive filozofie, ať si v Národním parku Šumava působí, jak chce. On si prostřednictví západních a jihozápadních větrů, které u nás obvykle vějí, vykročil ničit lesní porosty prakticky do celé republiky.

A na ruku mu šly ekonomické zájmy různých firem, kterým nezáleží na krajině, nezáleží na lidech, ale jde jim hlavně o peníze. A naše vlády, jedna jak druhá, to znamená jak Nečasova (ODS), tak Sobotkova (ČSSD, vlastně nyní SOCDEM), tak Babišova (ANO), tak i ta současná pětikoaliční, s tím nedokázaly nic udělat. Ale proč by vlastně něco dělaly. Vždyť jim také na lidech a prostředí, ve kterém žijí, nezáleželo a ani nezáleží.

Sem tam někdo, jehož názor díky jeho politické pozici média zveřejní, jako například starosta Hluboké nad Vltavou, senátor Tomáš Jirsa, na tuto záležitost upozorní, ale brzy se nad tím zavře mediální voda, a velmi vlivné »nepolitické« politické neziskovky svým neustálým tlakem (proč by netlačily, když za to jejich vedení dostává peníze a může si pohodlně žít a škodit všem ostatním), dosáhnou vždy svého.

A nyní se Damoklův meč vznáší nad dosud nádhernými hlubokými hvozdy Křivoklátska, neboť tam chtějí zelení lobbisté dosáhnout, a u nového ambiciózního ministra životního prostředí Hladíka z KDU-ČSL už dosáhli, proti vůli občanů i starostů celého tamního regionu, další národní park. Čili rozšířit zkázu i na skoro poslední živý úsek našeho dřívějšího kulturního bohatství, po staletí lidmi opečovávaných, nádherných a prameništi životodárné vody oplývajících lesů.

Zlo, bohužel, i když je v menšině, zatím vždy vyhrává. Protože ta většina je pasivní, nechodí k volbám, zajímá se pouze o to nejbližší. Jenomže zákony vytvářejí nejenom poslanci v našem parlamentu, ale nařizuje je i Evropská unie prostřednictvím schvalování v Europarlamentu. A tito lobbisté chodí volit, na rozdíl od ostatních.

Petr Hannig, předseda Rozumných, kandidát do parlamentu EU (4. místo), ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura!

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. hloupí aktivisté jsou jen nástrojem, užitečnými idioty. důležité je konkrétně a jmenovitě vyhledat ty, kteří vydávají rozkazy a rozdávají peníze. těm potom nabídnout dvě cesty, bez třetí možnosti.

 2. Na jednu stranu se chrání kůrovec, na druhou stranu se masivně kácejí bučiny na svazích Krušných hor. Samozřejmě že dřevo je potřeba, bukové obzvlášť, samozřejmě že hospodářská funkce lesa je důležitá, ale přece jenom by alespoň část takto cenných lesů zasluhovala ochránit. To bylo v 80. letech řečí, jak prý se tady drancují lesy…

 3. Je to smutné co se děje ve světě,ale Rusko a Ukrajina je jejich občanská válka a měli by si to srovnat sami .Čím více se tam budou dávát peníze na zbrojení tím déle to bude trvat.Tím,že jim posíláme stále peníze jsme součástí jejich problému.

  • Spíš je to válka Západu proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny, resp. kyjevského režimu. Obyvatelé Ukrajiny nemají možnost o čemkoliv rozhodovat.

 4. ❗️🇷🇺Západní média byla instruována, aby nezmiňovala počet obětí teroristického útoku v Crocus City Hall, nemluvila o mrtvých dětech a reakci obyčejných občanů na tragédii, aby odvrátila pozornost světové komunity od skutečných organizátorů a sponzorů, informovalo ruské ministerstvo zahraničí.

  „Byla konstatována nepřípustnost projevování sympatií a humanismu vůči ruskému lidu. Obzvláště cynické pokusy Západu odvrátit pozornost světového společenství od skutečných organizátorů a sponzorů jsou dány kategorickým pokynem nezakrývat skutečný rozsah tragédie v médiích: neuvádět počet obětí teroristického útoku, mrtvé děti, vyloučit reakce běžných občanů na to, co se stalo,“ uvedlo ruské ministerstvo v prohlášení.

  Ke střelbě a požáru došlo 22. března večer před koncertem v koncertní síni Crocus City Hall v Krasnogorsku u Moskvy.

  Podle posledních informací zemřelo 145 lidí.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy