Schizofrenie

Pan prezident P. Pavel se rozhodl jmenovat velvyslance v Prištině a tím tzv. dokončit proces uznání Kosova, tj., včetně jeho právního oddělení od Srbska (to neudělal V. Klaus ani M. Zeman). A to v době, kdy jiné státy své původní uznání berou zpět.

Ono už samotné rozhodnutí vlády, která tenkrát zasedala v Liberci a K. Schwarzenberg tam dojel z cest s tímto návrhem, má více otazníků než odpovědí. Myslím, že na místě je jasná otázka: Jak se srovná se svým svědomím ten, který na jedné straně chce uznání Kosovských Albánců, jako samostatného národa s právem na sebeurčení, i když měli autonomii, včetně práva používání svého jazyka v bývalé Jugoslávii, a na druhé straně nemá uznání pro Doněckou lidovou republiku a Luhanskou lidovou republiku a její obyvatele, kterým režim na Ukrajině zakázal mluvit rusky, tedy svým mateřským jazykem?

Tomu říkám schizofrenie se vším všudy. Evropa je v čím dál větším chaosu a politici místo toho, aby to pomohli řešit, dělají kroky, které situaci jen zhoršují politikou dvojího metru. Včetně těch, kteří měli na svých billboardech »místo chaosu řád«.

Vojtěch Filip

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Návrh na oduznání Kosova klub KSČM předložil, ale jednání o něm nebylo dokončeno, když jsme v únoru 2021 dohodu o toleranci vypověděli.
  VF

 2. Americký režim by měl vrátit ukradené Kosovo Srbům, omluvit se a zaplatit spolu se svými satelity reparace. Porušování mezinárodního práva, agrese, vraždění a okupace nesmí zvítězit.

  Mimochodem, pročpak pan Filip nestanovil oduznání tzv. Kosova jako jednu z podmínek pro toleranci Babišovy vlády?

 3. ⚡️NeČT24 už nejen na Telegramu!

  Přátelé, rádi Vás informujeme, že jsme spustili web. Čtěte a šiřte, než to zakážou!

  👀👉 *ttp://42TCen.cz/

 4. Černochová tvrdí, že použití taktických jaderných zbraní na Ukrajině neohrozí rozbité Československo a že riziko pro nás je nulové. 🤮🤮🤮🤮🤮

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy