Home Názory Šéf ukrajinské rozvědky o Prigožinovi: »Stále nevíme, zda zemřel«

Šéf ukrajinské rozvědky o Prigožinovi: »Stále nevíme, zda zemřel«

Kyrylo Budanov, šéf obranné rozvědky Ukrajiny (DIU), v rozhovoru pro oficiální ukrajinský server pravda.com.ua uvedl, že »jeho« rozvědka nemá žádné informace, které by potvrzovaly smrt vůdce Wagner Group Jevgenije Prigožina.

»Pokud jde o smrt Prigožina, mohu vám sdělit jen to, že stále nemáme jediný fakt potvrzující jeho smrt. Nevím, zda zemřel nebo ne,« zdůraznil Budanov (celý rozhovor zde).

Chudák Budanov, takhle veřejně tápat. Nechápu, proč nepověří své analytické oddělení, aby mu vypracovalo monitoring českých mainstreamových médií, která na rozdíl od šéfa ukrajinské obranné rozvědky mají o smrti Prigožina zcela jasno. Dokonce od samého počátku, co padající letadlo nedobrovolně přistálo…

Zkusím to já – nahradit Budanovovi Budanovovy neschopné analytiky…

novinky.cz: Prigožin je mrtvý

irozhlas.cz: Šéf wagnerovců Prigožin zemřel po pádu letadla

idnes.cz: Prigožin oficiálně mrtev

denik.cz: Prigožin je mrtvý

seznam.zpravy.cz: Není náhoda, že Prigožin zemřel den po konci Surovikina

ceskatelevize.cz: Prigožin je mrtvý, ovlivní to válku na Ukrajině?

newstream.cz: Prigožin je mrtvý

A tak dále, a tak dále…  Jasně, abych byl objektivní, tu a tam se v komentářích pod výše citovanými titulky objevují náznaky pochybností, ovšem konečné rezultáty, že Prigožin už není, to nijak neovlivňuje.

Nad prolhaný český mainstream skutečně není. Přitom každý jeden novinář z každé jedné redakce sám sebe považuje za investigativce, nad něž rovněž není. Ovšem jak si s vámi se všem teď vytřel zadek Budanov, z toho mám radost doslova prasečí, byť se mně o ni postaral Ukrajinec… Aspoň vidíte, že netrpím národnostními předsudky.

Robert Fish

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here