Školy a nařízení MŠ

Tak se nám prý voják Švejk zase vrací. Ano, ten Haškův Švejk. Tentokrát se ale prý dokonce obejdeme bez postavy Josefa Švejka. Nebude figurovat jako hlavní aktér. Tuto roli si vyhradilo samo ministerstvo školství a tělovýchovy. Ovšem, podotýkám, že musí jít asi o nějaký fake news, protože takovou blbost by ani Jaroslav Hašek nemohl napsat do svého románu. Voják Švejk byl sice superarbitrován pro blbost, ale ne pro naprostou debilitu. A tak si myslím, že někdo musel vyrobit zdařilý podvrh a hodit ho »do placu«, aby si ověřil, jak inteligentní či spíše neinteligentní je náš národ.

Vždyť přece jsme nejdemokratičtější a nejsvobodnější zemí, alespoň to nám přece odkázal Václav Havel, a jsme i garantem lidských práv a pravdy s láskou na celém světě. Proč by se přece jinak, byla-li by ta informace autentická, rozhodli udávat směr, jak dál postupovat v našem společenství? Je sice pravdou, že výkladci smlouvy mezi USA a námi uvádějí, že vlastně touto smlouvou se stavíme v Evropské unii do čela boje proti zlu a nenávisti, ale to je přece o něčem jiném. Tady jde o porážku »imperialistického« nepřítele. Kdežto v onom fermanu jde o sjednocení národa pod jednou jedině správnou vírou. Že to hodně připomíná katolickou stranu počátkem minulého tisíciletí? O té době se zpívá v písni Wericha a Voskovce: Ale to přece byl středověk…

Ministerstvo školství a tělovýchovy tímto fermanem prý sdělilo jednotlivým školám, že na učitele, který obhajuje Rusko a Putina, lze podat trestní oznámení – nejvyšší státní zástupce dr. Stříž údajně sdělil, že za to hrozí až tři roky vězení.

Pokud se tedy nějaký kantor vyjádří v současném konfliktu pro Rusko, musí ředitel okamžitě jednat. Jestliže to neučiní okamžitě a toto trestní oznámení nedá, pak má být odvolán zřizovatelem školy. Když ani to nebude naplněno, pak se prý zruší škola nebo alespoň akreditace.

Jestliže se žák mladší patnácti let postaví za ruský režim, pak je učitel povinen ho napomenout, nebo mu dokonce dát důtku. V každém případě – však musí informovat OSPOD, tedy orgán sociálně právní ochrany dětí. Je-li starší patnácti let, může na něj škola také podat trestní oznámení. Řešit se ovšem musí i škodlivý vliv vlastní rodiny, protože ho vychovává v rozporu s morálními hodnotami, jež zastává naše společnost.

Domyslíme-li to do konce, tak nejen budeme stíhat za názor, ale zřejmě také odebírat rodičům děti. Nevím totiž, jak jinak by onoho »škodlivého vlivu« mohli takoví rodiče pozbýt.

Po zaznamenání výše zmíněných myšlenek znovu opakuji, že onen dokument nepokládám za autentický. Myslím, že nám byl předložen někým, kdo nemá rád současnou vládu a ministra školství. Jsem totiž přesvědčen o tom, že naše »morální hodnoty«, které nám odkázal Václav Havel, by něco takového nemohly připustit. Že každý, kdo v naší vlasti žije, je o nich bytostně přesvědčen. Prezident Masaryk nám odkázal myšlenku: Demokracie je diskuse a my jsme důslednými pokračovateli jeho díla. Těm, kteří mají jiný názor a jsou pomýleni, je třeba věci vysvětlit a věřím, že každý pochopí, že pravda je jen jedna a kdyby se náhodou někde projevili odlišnosti, pak je nutné v zájmu státu a našich vlastních rodin, konat. Ale toto stadium u národa Václava Havla zdaleka není »na pořadu dne«. Proto jsem přesvědčen, že jde o fake news a věřím, že nám ministerstvo školství a tělovýchovy ve velmi krátké době ukáže, kdo je za takovými lživými zprávami, které znevažují velké cíle, jež má naše vláda v plánu i po linii školství.

A Švejk? Ten s tím opravdu nemá co dělat, i když v onom jistě podvrženém fermanu se objevuje mnoho švejkovštiny.

Jaroslav Kojzar

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. SKANDÁL‼️ DVANÁCTILETÝ ŠKOLÁK Z PRAŽSKÉ ZŠ POPSAL UKRAJINIZACI NA ČESKÉ ŠKOLE! UKRAJINSKÉ UČITELKY NEZNAJÍ ČEŠTINU, 🇨🇿ČESKÉ 👶DĚTI MUSÍ VE TŘÍDĚ SEDĚT VZADU, UKRAJINSKÉ DĚTI VEPŘEDU! UČITELKA MIMO OSNOVY ROZDALA PAPÍRY A ZAČALA ČESKÉ DĚTI UČIT 🇺🇦UKRAJINSKY‼️

    Českých dětí je ve třídě menšina! Šikana českých dětí i ve školní jídelně! České kuchařky vyhozeny, místo nich Ukrajinky! A do toho ještě LGBT!

    Tak tohle už překračuje doslova všechny meze! Naše redakce byla ve čtvrtek upozorněna na neuvěřitelný rozhovor, který natočil český občanský aktivista a odborník na meditace Matouš Svoboda, na kterého se obrátil nezletilý chlapec Míra ve věku 12 let, který chodí na zatím neidentifikovanou školu v Praze a požádal Matouše o rozhovor, aby se veřejnost v ČR z první ruky dozvěděla, co probíhá na základních školách v ČR za zády rodičů, kteří mnohdy o tom, co se děje ve škole, ani neví.

    A pokud se o tom rodiče dozví od dětí, obvykle to raději neřeší, aby jejich děti neměly potom problémy…..
    *ttps://aeronet.news/skandal-odvazny-dvanactilety-skolak-z-dosud-neidentifikovane-prazske-zs-popsal-otresnou-ukrajinizaci-na-skole-ukrajinske-ucitelky-uci-ceske-deti-mizernou-anglictinu-a-dokonce-i-cestinu/

  2. Učitelé nejsou spokojeni ve své práci a peníze to nejsou.Po roce 1989 se podařilo bankám půjčit lidem obrovské částky na život v kapitalismu ,ale jak se to stává, štěstí to nepřinese ,proto jsme znovu v bodě zlomu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy