Home Názory Slovensko ohrožuje Evropu

Slovensko ohrožuje Evropu

Slovenská vláda v demisi bezprecedentně ohrožuje mír v Evropě. »Dodávka stíhaček MiG-29 na Ukrajinu ze Slovenska je hrubým porušením mezinárodních závazků o reexportu zbraní ruské výroby,« uvedla minulý pátek Federální služba pro vojensko-technickou spolupráci pro agenturu TASS s tím, že… »tyto kroky považuje za nepřátelský akt vůči Ruské federaci, jehož cílem je destrukce dvoustranných vztahů.«

Agentura poznamenala, že v rusko-slovenské dohodě o vojensko-technické spolupráci z 29. dubna 1997 se uvádí, že »každá strana se zavazuje neprodávat ani nepředávat zbraně, vojenskou techniku, technickou dokumentaci k její výrobě, informace a materiály, získané nebo zakoupené v rámci dvoustranné vojensko-technické spolupráce, a to třetím zemím bez písemného souhlasu druhé strany« (celá zpráva agentury TASS zde).

»Dodávky ruských stíhaček Ukrajině v době války jsou nejnebezpečnějším krokem ze všech evropských vlád, protože nejde jen o vyzbrojování Ukrajiny nějakými zbraněmi, ale jde o vyzbrojování Ukrajiny licencovanými ruskými stíhačkami, které jsou kryté mezinárodní smlouvou o zákazu reexportu. Není proto divu, že transport stíhaček proběhl potají, v noci a pro jistotu po silnici a v rozebraném stavu jako LEGO.

O to větší hrozba je ale pro Slovensko, že tyto kroky vlády bez důvěry ohrožují bezpečnost nejen Slovenska, ale i celé Evropy, protože jde o přímé vyzbrojování nepřítele Ruské armády jeho vlastními zbraněmi, tedy ruskými stíhačkami. To je nejen nebezpečné, ale jde o formu inzultace a reakce ruské GRU tomu může v budoucnu odpovídat. Může být provedena odvetná sabotáž proti vojenským cílům na Slovensku, proti podnikům dodávajícím komponenty pro zbrojní průmysl Ukrajiny atd.,« informuje na dané téma aeronet.news.

Ještě vám dlužím jedno vysvětlení, a sice, proč se transport oněch stíhaček uskutečnil, jak píše aeronet.news, po silnici, proč byly stíhačky rozebrané a proč se celé tyto hrátky s ohněm děly v noci. Ta noc je vcelku jasná – aby transport zbytečně nepoutal pozornost veřejnosti.

A přeprava po silnici v rozebraném stavu zase přímo souvisí s tzv. Gerasimovou doktrínou. V této souvislosti si opět dovolím citovat vysvětlení, které poskytuje aeronet.news: »Gerasimovova ‚vzdušná‘ doktrína opravňuje Ruskou armádu provádět odvetné údery proti letištím, odkud vzlétají letadla do vojenské zóny, ve které operuje Ruská armáda. Pokud by stíhačky vzlétly z letiště členské země NATO, tedy ze Slovenska, potom by po vstupu do vzdušného prostoru Ukrajiny bylo NATO a jeho letiště terčem různých forem, a to i nepřímých, odvetných úderů Ruské armády a případně GRU.«

Promiňte mi ten výraz, ale kdyby Evropa nebyla tak svinsky prolhaná a tolik zaprodaná projektu Pax Americana, zněla by její odpověď na otázku, kdo tady co porušuje, úplně jinak, než zní nyní. V novodobých dějinách vše začalo porušením závazků Západu a USA o nerozšiřování NATO o bývalé státy východního bloku = směrem k ruským hranicím.

Další díl vytírání si zadku s Kremlem napsaly Minské dohody a nyní pro změnu dráždí ruského medvěda pidi státeček uprostřed Evropy. Že je Rusko zatím jen na Ukrajině, to není projev agrese, ale výraz nesmírné až nepochopitelné benevolence ze strany MoskvyJako kdyby vám soused léta dnes a denně očůrával dveře, ale vy byste ho nechytili pod krkem a do zblbnutí prosili manželku toho sprosťáka, aby mu domluvila, aby to přestal dělat. Přesně takhle totiž Západ a USA po léta očůrávají Rusko, které se jim po léta snažilo domluvit, aby s tím přestaly.

Shrnuto a podtrženo – já bych s tím nálepkováním, kdo tady je či není agresor, byla mnohem opatrnější. Že toho Evropa nedbá, to je problém její, nikoli Ruska. Že proti Rusku je dovoleno vše, včetně flagrantního porušování všech mezinárodních právních úmluv, ještě neznamená, že si to Moskva musí nechat líbit.

Já jen, až to fakt jednou bouchne, abychom se potom nedivili…

Marie Krejčíková

6 KOMENTÁŘE

 1. Prosím, kde je ta mezinárodní úmluva o nerozšiřování NATO? aneřekl by mi někdo co to je Budapešťské memorandum a Bělověžská dohoda? Totiž toto jsou opravdu reálné a závazné dokumenty a zajímalo by mě kdo je porušil – má na to někdo odpověď? A citace z Tass a Areonews… to je výsměch

  • „Bělověžská dohoda“ popřela výsledky celosvazového referenda o SSSR z roku 1991. To je příčina všeho zla, že papaláši nerespektovali přání sovětských občanů. To se opakovalo i v roce 2014, když puč na majdanu (organizovaný a placený ze zahraničí) popřel výsledky svobodných voleb. Proč by se vlastně ukrajinští občané měli podřizovat nějakým pučistům?

   Budapešťské memorandum se netýkalo žádné bandy majdanských pučistů. To oni začali s rozbíjením Ukrajiny, když vyhlašovali „nezávislost“ Lvovské oblasti…

   Rozhodně větším výsměchem by byly citace z ČT nebo Seznamu.

 2. Letouny MIG-29, které Čaputová hodila do chřtánu Ukrajincům, jsou původní československé letouny, které do puče 1989 bránily západní hranice ČSSR proti NATO. Stejně jako polské, které Havel jako hlupák daroval Polákům pod cenou za vrtulníky Mi-2 kus za kus. Tyto vlastizrady nejsou dosud potrestány. Škoda těch letadel,která budou brzy zničena Rusy na Ukrajině.
  Sláma Ukravína !

Comments are closed.