Home Názory Služba státu má být čest, nikoli zdroj obživy!

Služba státu má být čest, nikoli zdroj obživy!

Tak o nás napsali na Novinkách. Docela fajn článek – až tedy na úplný závěr, kdy si opět neodpustili zeptat se na názor politologa Miloše Gregora (ano, to je ten fešák, jehož zásadní neznalost jsem obnažil kdysi v debatě na Primě), jenž nás označil za »extrémisty a radikály«.

Už se tedy neobtěžoval vysvětlit, proč k takovému závěru došel. Asi prostě proto, no!

Silně mi to připomíná jiný výplod jiného podobného pseudointelektuála, jenž prohlásil, že »Rajchl slibuje lidem nesplnitelné věci – jako například nízké daně či svobodu slova«. De facto tím uznal, že v naší zemi svoboda slova už není. Ovšem taková úvaha by byla na tohoto akademika asi příliš složitá. Přece jen chtít zapojit vlastní mozek od člověka, kterému je několik let denně vštěpováno, že Brusel je centrem veškerého dobra a inteligence, to by ode mě asi byl příliš ambiciózní požadavek.

Nicméně když to tak vezmu kolem a kolem, tak měl pan Gregor vlastně pravdu – chtít, aby česká vláda pracovala pro české občany a nikoliv pro Brusel, Washington či Kyjev, lze v podstatě považovat v současné době za extrémní až radikální. Tito eurohujeři to tak totiž skutečně vnímají.

Dovolím si je ale ujistit, že z našich extrémních a radikálních požadavků spočívajících v zajištění nízkých cen energií, důstojných důchodů, rovnosti občanů před zákonem, svobody slova či bezpečnosti a míru pro naši zem skutečně nehodláme ustoupit. V tom můžu Gregora i všechny další pomazané hlavy, co ještě nikdy nevytáhli paty ze svého politologického skleníku, naprosto bezpečně ujistit!

A ještě malý dodatek k tomu článku na Novinkách. Diskutéři placení neziskovkami spřízněnými s pětikoalicí, jejichž cílem je očerňovat před čtenáři jakoukoliv opozici (v politické hantýrce se jim říká »dělostřelci«) se okamžitě rozvášnili v psaní příspěvků na téma »Rajchlovi jde o peníze – plat europoslance je 9.808 EUR!!!«.

Takže i když jsem se k tématu příjmů z veřejných funkcí vyjádřil už asi stokrát, tak to zopakuji ještě jednou, neb opakování je matka moudrosti: Veřejně a neodvolatelně se zavazuji, že veškeré své příjmy z jakéhokoliv mandátu budu po celou dobu svého působení v politice v plné výši věnovat na charitativní účely. Která konkrétní charita to v daný měsíc bude, to ponechám na vašem výběru.

Kdybyste mne tedy někdy skutečně zvolili europoslancem, tak si každý měsíc nějaká organizace pečující o děti, o tělesně postižené, o seniory či věnující se jiným bohulibým činnostem (samozřejmě pouze na území ČR) přijde na víc než 200 000 Kč. To není úplně špatné, ne?

Aspoň by ty nekřesťanské peníze, kterými si každý měsíc mastí kapsu naprosto zbytečné figurky typu Tomáše Zdechovského, konečně jednou posloužily něčemu užitečnému. Osobně totiž ctím heslo Aloise Rašína, že za službu státu se neplatí. Služba státu má být čest, nikoliv zdroj obživy!

Obecně bych chtěl všechny ujistit, že nám fakt nejde o peníze – my chceme prosadit naše klíčové cíle – mezi jinými například zastavit zelenou diktaturu, prosadit zrušení emisních povolenek a využít našich právních zkušeností k tomu, aby byl rychle a efektivně vyšetřen největší finanční tunel v historii lidstva, kterým byl předražený nákup nesmyslného množství vakcín od společností Pfizer a Moderna a vyvodit přímou trestní odpovědnost vůči Ursule von der Leyen, jež odmítá předložit obsah svých SMS zpráv se šéfem Pfizeru Albertem Bourlou.

Jednoduše řečeno – dostat ji za tenhle megatunel za mříže. To by byl počin, který se snad ani penězi zaplatit nedá, co říkáte?

Jindřich Rajchl, předseda PRO

2 KOMENTÁŘE

  1. Rajchl zakázal paní Konečné jako člence KSČM mluvit na tribuně na Rajchlově demonstraci. Rajchl je pro mě nedůvěryhodný. Odmítnutím spolupráce s komunisty se diskvalifikoval jako faktor pro změnu.
    Rajchl je pro EU a NATO, Rajchlovi nevěřím, říká jen to, co lidé chtějí slyšet, ale nevěřím mu, že mu jde o změnu. Rajchla bych nikdy nevolil.

Comments are closed.