Home Názory Snad Fialu spravedlnost jednou vyzvedne

Snad Fialu spravedlnost jednou vyzvedne

Pavel Votruba

»Částečná mobilizace, kterou vyhlásil V. Putin, je snahou o další eskalaci Ruskem rozpoutané války na Ukrajině a dalším důkazem toho, že jediným agresorem je právě Rusko. Pomoc Ukrajině je potřeba a musíme v ní v našem vlastním zájmu pokračovat.« Děkujeme, pane předsedo vlády, za vaše vskutku státnická slova. Nehodlám vás odeslat do horoucích pekel, neboť právě tam jednou skončíte jako nebezpečný protičeský odpad. Vyhnu se spekulacím i subjektivní analýze – sdělím pouze fakta.

1. Severoatlantická aliance NATO, jíž jste bezmezným obdivovatelem a horlivějším než horlivým poddaným, flagrantně porušuje vlastní ustavující právní dokument, Washingtonskou smlouvu (1949), a sice v té části, která jakoukoli formu podpory omezuje výhradně na členské státy mezi sebou navzájem. Víme, že Ukrajina členem NATO není.

2. Existuje celá řada nezpochybnitelných listinných důkazů, které jasně dokládají, že NATO a USA porušily garanci, kterou představitelé světových mocností v čele se Spojenými státy dali počátkem 90. let minulého století tehdejšímu Sovětskému svazu, resp. generálnímu tajemníkovi ÚV KSSS Michailu Gorbačovovi, že totiž NATO nebude expandovat dál na Východ, resp. že nebude za své nové členy přijímat bývalé země východní Evropy (socialistického bloku), které spadaly do sféry vlivu SSSR.

3. Navzdory tomu, že Mezinárodní vojenský tribunál v Norimberku odsoudil nacistickou ideologii, vy dnes tytéž zločince, honosící se týmiž symboly jako německý nacismus, což nelze nijak popřít, neboť pro toto tvrzení existuje bezpočet důkazů (fotografie, videa), vehementně podporujete a k této solidaritě se zločinci vyzýváte občany České republiky.

V této souvislosti si ještě dovolím jednu řečnickou otázku: Kde jste byl vy, pane předsedo vlády, kde bylo vaše NATO, váš Londýn a váš Washington, počínaje rokem 2014 a konče 24. únorem 2022, když ukrajinské ozbrojené složky s nacistickými symboly na rukávech zabíjely ruské civilisty v Doněcku a Luhansku? Všichni jste mlčeli a nyní tasíte teatrální formulace o »jediném ruském agresorovi«. Jak zbabělé, jak ubohé! Snad bude spravedlnost vůči vám důsledná!

Pavel Votruba

Předchozí článekNa víkend se přes den oteplí, v noci ale může mrznout
Další článekJiří D.: Je nutné, aby se člověk dostavil k notáři kvůli dědictví, ač o něj nestojí? Jaký to má smysl? A jaké případně hrozí sankce?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here