Home Názory Souboj dvou světů?

Souboj dvou světů?

Dva dny před druhým kolem prezidentských voleb přitvrzuje. Spojené státy jsou nám vzorem v eskalaci volebního boje a dehonestaci protivníka. Jen krev zatím naštěstí neteče. Urážky však létají na všechny strany a čeká se dokonce i na přeřeknutí každého kandidáta. Protože u nás média nejsou objektivní a kopou v zájmu generála NATO, jde pochopitelně o chyby bývalého premiéra. Nevím, zda slova o pomoci nepomoci jsou z tohoto hlediska případným lapsusem či nikoli, ale to nám snad ukáže ta poslední beseda a pak už výsledek samotného druhého kola voleb. Zatím však zbraně Babišovy protistrany za využití hlavních médií jsou až nebezpečně nenávistné a zlé.

Snad říkáte, že to přeháním, nemylte se. Nepřeháním. Jestliže úřadující premiér na adresu jednoho z kandidátů řekne, že je nebezpečný pro republiku, jestliže protikandidát s čtyřmi hvězdami na výložkách prohlásí, že jde o souboj dvou světů, pak jde o děsivé hrozby, jež jsou skryty za slovy, a musíme se bát. Proto, že už dnes se bojůvky jedné strany pokoušejí narušit akce té druhé, tedy Andreje Babiše, zatím ovšem jen výkřiky, hlukem a snahou vyprovokovat. To slovo »zatím« bych dvakrát podtrhla.

Podle pana generála jde tedy o souboj dvou světů. Nedodal jakých. Ten jeho je pochopitelně světem spravedlivým, který jediný hájí zájmy naší vlasti, a, jak doplnil, je také světem pravdy odmítající lež. Ten druhý musí být proto pravý opak. Patřím k druhému táboru. Lžu? Chci zničit tuto zem? Ale jak? Tím, že jsem proti další eskalaci války na východě a preferuji jednání mezi znesvářenými stranami? Že jsem proti dalšímu zapojování NATO do konfliktu? Že nechci, aby naše elektřina, vyrobená levně, se u nás kvůli neschopnosti vlády dohodnout spravedlivé podmínky prodávala dráže než v Německu, které je tak vlastně námi dotované? Že kritizuji nedostatečná opatření pětikoalice, pokud jde o snížení inflace, a volám po jejím odstoupení? Že nechci, aby ani v budoucnu naši mladí lidé, naši vnuci a pravnuci, šli do války, která není v našem zájmu? Že kritizuji mnohá opatření Evropské unie, která jsou nesmyslná a poškozují naše občany? Že pokládám NATO nikoli za obranný, ale za útočný pakt, který se staví nad Radu bezpečnosti, a v zájmu nikoli našem válčí po skončení bipolárního světa na mnohých místech zeměkoule? Že do těchto válek, např. v Afghánistánu a Iráku, zatahuje také nás, aniž bere v úvahu, co to pro nás může znamenat? Že bojuji za svobodu tisku a projevu, aby nám tyto svobody nebyly ukradeny pod tvrzením, že jiné než oficiální názory narušují zájmy naší země a musí tedy být zakázány? Že my, oponenti současné vlády a jejího prezidentského kandidáta, narušujeme jednotu země a chceme naši republiku snad dokonce věnovat Putinovi? Že tím, že odmítáme cizí základny na našem území, narušujeme její obranyschopnost?

Odmítám také tvrzení mainstreamových spolupracovníků pánů Fialy a Pavla, že ti, kteří mají opačné názory než zmínění dva páni a jejich poradci a stojí za Andrejem Babišem, jsou lidé méně vzdělaní, méně úspěšní, tedy jakýsi póvl společnosti. Myslím si naopak, že stoupenci pánů Fialy a Pavla nejsou schopni pochopit, co se za jejich krásnými slovy skrývá. Jen část jejich stoupenců si uvědomuje pravdu. Protože kdyby to pochopili všichni, pak by je nikdy nemohli volit a museli by společně s námi přijít do ulic a udělat vše pro odchod této vlády. A znovu jsme u vzdělanosti a inteligence. Jsem pro svobodnou zemi, která nemá nad sebou knutu NATO a je skutečně rovnoprávnou republikou Evropské unie, pro zrušení Lisabonské smlouvy, která omezila práva jednotlivých států, proti dalšímu oklešťování těchto práv, pro zemi míru a skutečné, nikoli okrajované demokracie. Stejně jako ti, co v pátek a v sobotu přijdou volit namísto generála v. v. vlastence Andreje Babiše.

Dana Lysáková

Předchozí článekUkrajina dostane americké tanky Abrams nejdříve za rok
Další článekKambodžské ministerstvo zahraničí popírá poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině

3 KOMENTÁŘE

 1. Myšlenka paní Lysákové volit „vlastence“ Andreje Babiše nemá skutečně chybu. Nevěděl jsem, že ke kritériím českého vlastenectví je třeba být Slovák, neumět kloudně česky a situovat město Cheb do Královéhradeckého kraje…

 2. Sledujte @neCT24

  NATO je pakt kolektivní agrese a žádné kolektivní bezpečnosti.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína !………..

  Sledujte @neCT24

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here