Home Názory SPORTOVNÍ TÝDEN MARTINA KALOUSE: Dvojí metr Roberta Záruby

SPORTOVNÍ TÝDEN MARTINA KALOUSE: Dvojí metr Roberta Záruby

Pan Robert Záruba je sice mistrem svého řemesla, ale na pivo bych s ním nešel. Mně nevadí, že názorově stojí na opačném pólu, na druhé straně barikády (to respektuji) – vadí mně však, že zejména v citlivých problémech zbaběle vynechává podstatné souvislosti, že prostě neříká všechno, že říká jen to, co se politicky zrovna hodí.

Třeba teď zveřejnil tweet tohoto znění: »René Fasel se stal majitelem 54 % jablkového byznysu v Krasnodaru a přijal ruské občanství. Zbytek 46 % drží ruský oligarcha a stále majitel Hartwall areny v Helsinkách Gennadij Timčenko, uvedený na sankčním seznamu na přední pozici.« 

Fajn, pan Záruba nemá rád Fasela ani Timčenka, tohoto jeho názoru se nikterak nedotýkám, beru ho na vědomí jako takový. Ne však už proto, že odsudek Timčenka a Fasela je nyní politicky oficiálně žádaný, resp. že z toho důvodu si na něho Robert Záruba troufne, zatímco čerstvé vyjádření svazového bosse Aloise Hadamczika o možném rozšíření domácí juniorské extraligy o reprezentaci Ukrajiny do 18 let nechá českotelevizní vynálezce ledního hokeje bez reakce. Notabene když z odborných kruhů dlouhodobě zní silné volání po trendu právě opačném – a sice po redukci počtu extraligových juniorských týmů – především kvůli zkvalitnění konkurenčního prostředí. 

Hokej.cz píše: »Alois Hadamczik se sešel s šéfem ukrajinského hokejového svazu Georgijem Zubkem. Diskutovali spolu i nad potenciálním zapojením ukrajinské reprezentace U18 do české juniorské ligy…«

Roberte, čekám na vaši reakci. Natolik hokeji rozumíte, abyste věděl, že ukrajinská U18 by výkonnostně nebyla kvalitativním přínosem (oživením) ani pro extraligu dorosteneckou, natož juniorskou. Notabene ani pro první ligy obou těchto soutěží, natož pro extraligy. 

S vědomím toho, že vy samozřejmě jste obeznámen s faktem, že ukrajinská U18 hraje až třetí úroveň (divize I B) mistrovství světa IIHF do 18 let, mě vaše nereakce překvapuje. U bývalého šéfa Mezinárodní hokejové federace nemůžete rozdýchat jeho jablečný byznys v Krasnodaru – upřímně řečeno, do kterého vám absolutně nic není, neboť René už IIHF nešéfuje, ale k citovanému Hadamczikovu nápadu s UK U18, jenž jde proti snaze těch, kteří to s českým mládežnickém hokejem myslí poctivě, srabácky mlčíte. Bojíte se víc o sebe a svoji kariéru nebo snad že by vám Hašek už nedal rozhovor, anebo máte větší hrůzu z toho, co by na vás po kritice toho blbého, podlézavého Hadamczikova nápadu vylezlo doma z nory, uvnitř níž světélkuje bezpočet párů krvavých protiruských očí? 

Mimochodem – když už jsem zmínil Haška, i pro něho mám vzkaz, byť z jiného soudku se střelným prachem… ČT sport příští týden, ve středu 22. února, reprízuje naganské finále Česko – Rusko. A vy, Hašku, k tomu mlčíte. Taková reklama na válku a vy nikam nepíšete. Chápu, svědomí máte čisté, gól jste jim tehdy nepustil žádný, takže ze spolupráce vás nikdo vinit nemůže, ale přece jen – chytal jste proti Russákům a vlastně i za Russáky – později – ve Spartaku Moskva. Tak ksakru, jak to s vámi vlastně je? Nebo i vy máte doma nějakou tu Zárubovu noru a bojíte se, co by z ní vykouklo ven, kdybyste jen o milimetr vybočil a třeba vrátil Spartaku ty agresivní rubly, jimiž vás tam velkoryse přepláceli a vy jste se je nestyděl brát plnými hrstmi? Nebo je pošlete Faselovi. Do počínajícího byznysu se hodí každý peníz. To vy víte sám nejlépe. V byznysu jste přece vždycky platil za lumena.

A co ještě k uplynulému týdnu dodat? Snad jen klobouk dolů před suverénním norským biatlonistou Johannesem Thingnesem Bø! A také před Jaromírem Jágrem, který oslavil neuvěřitelné 51. narozeniny v akci a přímo na ledě. Kladenská show, jež ho přirovnala k Terminátorovi, byla docela výstižná. Jen »hasta la vista, baby« pravděpodobně vyřkne ještě později než filmový Arnold…

Takže sportu zdar – a úspěšný víkend všem sportovcům i nesportovcům.

2 KOMENTÁŘE

    • Dominik Hašek už dávno není legenda, je lidem jen pro smích. Přečti si k němu Antale nějaké diskuse na českém internetu, lidé jej vysmívají. Hašek, který chce být českým prezidentem, už dlouhou dobu jen pustě žvaní, že by mu už došly na kontě ruské rubly, asi by chtěl nějaké teplé státní místečko? Antale, mimo pokusu urazit autora článku, což se ti mimochodem asi nepodařilo, jsi světu nic nesdělil.

Comments are closed.