Statisíce lidí nemusely zemřít!

A máme to potvrzeno! The New York Times zveřejnily mírové dohody, jež byly sjednány a parafovány zástupci ukrajinské a ruské delegace v období od konce února do poloviny dubna 2022.

Obě strany se dohodly o ukončení vojenského konfliktu za podmínek, že Krym zůstane ruský (byť Ukrajinou nebude jeho přičlenění k Ruské federaci oficiálně uznáno), obě země uznají existenci samostatné Doněcké a Luhaňské republiky, a že Ukrajina přijme status neutrality, tj. nevstoupí do NATO – nicméně bude moci jednat o vstupu do EU.

Jediným ne zcela vyjasněným bodem zůstávaly garance pro případ napadení Ukrajiny, ale i zde byly strany blízko dohody. Západní média, včetně ulhaného Alexe Švamberka ze Seznamu, píší, že problém tkvěl v tom, že Ukrajina nechtěla, aby jedním z garantů bylo Rusko, ve skutečnosti však šlo o to, že tyto garance odmítly poskytnout západní velmoci, které ústy Borise Johnsona Zelenskému sdělily, že s Ruskem nic podepisovat nebudou a že Ukrajinu plně vojensky i finančně podpoří až do finálního vítězství nad jadernou velmocí.

Takže abychom si to shrnuli:

1) Západní média, včetně těch našich nám dva roky tvrdila, že žádná dohoda nikdy neexistovala.

2) v posledních měsících přišli tito pisálci s tím, že tedy dohoda nějaká byla, ale nebyla nijak konkrétní a že jednání ukončilo objevení masakru v Buče (dle dokumentů New York Times je však zcela zřejmé, že jednání pokračovala i po objevení mrtvých těl v Buče – tudíž nám pokrokoví žurnalisté lhali znovu).

3) po zveřejnění článku na NYT upravili svoji verzi pravdy potřetí – tedy, že dohoda byla, že byla zcela konkrétní a že Ukrajina od ní odstoupila kvůli tomuto spornému bodu. Což je jen další varianta lži, kterou se nám snaží naservírovat.

Skutečnost je prostá – dohoda byla, Rusové i Ukrajinci ji chtěli a už dva roky jsme mohli mít v Evropě znovu mír. K podepsání dohody nedošlo na základě tlaku Západu, jenž prostřednictvím svého emisara Borise Johnsona donutil Ukrajinu od jednacího stolu odejít, a hodil ji tak pod kola válečné mašinerie. A s ním potenciálně i celou Evropu.

Statisíce lidí nemusely zemřít, Ukrajina nemusela být napůl zničená a napůl rozprodaná a neměla by problém udržet Záporožskou a Chersonskou oblast, které nyní Rusko v novém návrhu mírové dohody nárokuje.

Místo toho tečou po Donbasu hektolitry zbytečně prolité krve, my všichni jsme ze svých peněz zaplatili desítky miliard za zbraně, náboje a granáty, které nepřinesly ani sebemenší posun k míru a aby toho nebylo málo, tak NATO aktivuje jaderné zbraně, Dánsko vyzývá své občany, aby si nakoupili zásoby jídla, pití a jodových tablet a srbský prezident Vučič varuje před tím, že tady do 3-4 měsíců realisticky může vypuknout konflikt celoevropských rozměrů.

To vše jen proto, že v dubnu 2022 si mocní muži Západu přáli ve válce pokračovat. A při prosazování svých mocenských a finančních zájmů neváhali Ukrajinu obětovat a znemožnit jí dosažení míru.

Tihle lidé teď mají dvě možnosti – buď uznat porážku a dohodnout mír za ještě horších podmínek, než byly na stole před dvěma lety, nebo hnát konflikt až do naprostého kataklyzmatu a obětovat po Ukrajině i celou střední a východní Evropu.

Jak myslíte, že se rozhodnou?

Jindřich Rajchl

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. To je sice pravda, ovšem tomuto poslednímu pokusu o mír předcházely dohody Minsk, puč na majdanu, účelové úpravy volebního systému, oranžová revoluce, nerespektování výsledků federálních voleb v roce 1989 a celosvazového referenda v roce 1991.

 2. ❗️🇩🇪Otec Ursuly von der Leyenové Ernst Albrecht omilostnil nacistického zločince odsouzeného k 18 doživotním trestům za vraždy v nacistických koncentračních táborech.

  Vyplývá to z dokumentů poprvé zveřejněných v Rusku na portálu Istoria.rf. Spolu se skupinou vědců je našel a přeložil do ruštiny odborník Ruské vojenské historické společnosti Jegor Jakovlev.

  Erich Gustav Scharfetter byl odsouzen soudem ve Stade (Německo) 1. února 1980 poté, co se vrátil do země a byl zatčen.

  🔈Bylo zjištěno, že v zimě 1943-1944 nacisté zabíjeli vězně koncentračních táborů se zvláštní krutostí krumpáčem, pak každému podřízli hrdlo a některé zastřelili. Podle různých zdrojů šlo o 15 až 22 obětí, jsou známy i další epizody, ale soud je nedokázal prokázat.

  O deset let později, v únoru 1990, byl Scharfetter omilostněn hlavou spolkové země Dolní Sasko, otcem současné předsedkyně Evropské komise. Udělal to „kvůli jeho pokročilému věku a zhoršujícímu se zdraví“. Nacista byl propuštěn a zemřel v roce 1998 ve věku 90 let.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

 3. !!!!! Odpovídání na dotazy novinářů o přípustnosti používání symbolů Třetí říše ukrajinskou armádou:

  „Jestliže dříve byl tento symbol spojován s nacistickým režimem některé z evropských zemí, dnes jej nosí lidé, kteří bojují za své právo na nezávislost, můžeme říci, že se Ukrajině v očích svobodného světa podařilo REHABILITOVAT hákový kříž a proměnit jej v symbol SVOBODY, symbol boje o jejich existenci. Dnes není důvod k negativnímu postoji k těmto symbolům, pokud jejich nositelé bojují s ruskou agresí.”

  – Odpověděla z německého ministerstva zahraničí, ministryně Annalena Baerbock

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy