Home Názory Thymolinová Markéta

Thymolinová Markéta

Paní Pekarová Adamová uspěla. Nikdo nepředpokládal, že to bude jinak. Pětikoalice má většinu a Fiala hlasy TOP 09 nutně potřebuje. Jinak by jeho vláda padla. Markéta Pekarová tedy dál povede Poslaneckou sněmovnu. Nic se na tom ani v blízké budoucnosti nezmění. Vše zůstane po staru i hodně expresní výrazivo paní předsedkyně, zlé očí a ústa s thymolinem.

Dál tedy budeme vídat na obrazovkách thymolinový úsměv této dámy. Přemýšlel jsem o ní. Všichni předsedové koaličních stran jsou ministry. Ona nikoli. Nabízí se pro to tři vysvětlení.

První – nestačila by na ministerskou funkci. Má to svou logiku. Je sice inženýrkou pro ekonomiku a management, ale nikdy nic neřídila. Má jisté zkušenosti z práce v ekonomickém oddělení T-Mobilu, dva roky připravovala vzdělávací kurzy pro jistou firemní klientelu. Odtud je dost daleko na řízení toho či onoho ministerstva, i když pamatujeme doby, kdy Ivan Pilip zcela oficiálně prohlásil, že ministrem může být každý, kdo je schopen něco řídit. Tedy bez ohledu na zaměření ministerstva. Zřejmě neschopnost paní Pekarové Adamové si uvědomoval i premiér Fiala, když sestavoval svou vládu.

Je tu i druhý důvod. Paní Markéta je přesvědčena, že být ministryní je málo. Je třeba vyšší uznání. Předsedkyně Sněmovny je ve společenském žebříčku více než předseda vlády. Pokud se funkcionáři našeho státu postaví »podle hodnosti«, bude třetí v řadě. Teprve za ní bude stát Fiala.

A konečně je tu i třetí důvod. Být předsedkyní Poslanecké sněmovny je dobrá zašívačka. Při tom za málo práce dostává základní plat vyšší než čtvrt milionu měsíčně a to jsou ještě ve hře různé náhrady. Víc než ministr. A bez odpovědnosti! Jak výhodné! Divíte se paní Markétě, že raději se nechala zvolit do čela Sněmovny?

Ve zmíněném hlasovacím dni, kdy ji chtěla opozice odvolat z funkce, musela projít »uličkou hanby«. Tak opoziční poslanci zhodnotili její způsob řízení PS. Poprvé za existence České republiky předseda Sněmovny se totiž nechová nadstranicky. Naopak. Dává opozici pocítit, kdo je »tady šéfem«, tedy, že opozice tu vlastně »nemá co pohledávat«. Že je jenom trpěna. Proto jí byl vyčítán chlad, zloba čišící z očí, nenávist ke komukoli, kdo má jiný názor. Ale co chcete od strany TOP 09! Ta přímo v »rodném listě« má zapsánu nenávist ke každému, kdo říká něco jiného než »jejich Veličenstva«.

V minulých dnech se vrátila z návštěvy Tchaj-wanu. V pořadí čtvrtá z našich vrcholných politiků. Pokud jde o politické strany, pak třetí. To není možné jen tak pominout. Myslí, že dala tak »další facku« pevninské Číně. Jenže téměř ve stejné době do Čínské lidové republiky přeletěli na jednání francouzský prezident Macron a šéfka Evropské unie von der Leyenová. Ne na Tchaj-wan. Do Pekingu. Tato zpráva musela být pro paní Markétu šokem.

Možná, že jí však trochu potěšila pochvala americké ambasády. Ta sice nebyla zveřejněna, ale nelze pochybovat o tom, že by cestu předsedkyně Sněmovny nechal ambasador bez poděkování. Vždyť jsme jediní, kromě samotných Spojených států, kteří jsou ochotni navazovat s Tchaj-wanem takové přátelství. Pochopitelně kromě Bidenových USA, kam v těchto dnech zamířil tchajwanský premiér.

Pozoroval jsem Paní Pekarovou Adamovou při zmíněném zasedání. Nedokázala skrýt svou zlost. Dokonce ani make up ji nezakryl. A tak dál budeme na fotografiích vidět její thymolinový úsměv. Jenže věk se posunul. Už začíná vycházet z módy thymolin.

Jiří Vábr

7 KOMENTÁŘE

 1. Jak vidno bdělá ruka cenzora soudruha Kupského zasáhla. Běžte se vycpat, vy obhajovatelé práva na názor, když se bojíte, co vám tu napíše jeden důchodce.

  • Karle, kdybych byl opravdu cenzor, už tu nenapíšete ani písmenko 🙂 . Ale s úklidem spamů zmizelo vše – na Vaše výslovné přání je po našem vycpání se reagováno a vráceno, abyste viděl, že se nebojíme toho, co píše jeden důchodce. Naopak se na to vždy těšíme 🙂 .

 2. Markétka se na to, že údajně pochází z „nuzných proletářských poměrů“, dost velkopansky. Je čítankovým příkladem toho, jak primitivům chutná moc a leze sláva do hlavy. Kdyby tomu bylo jinak, stála by v čele komunistické strany.

 3. 😁Britští veterináři poprvé vyléčili psa z alkoholizmu. Jedná se o dvouletou labradorku Coco, píše Telegraph.

  Sledujte @neCT24

  Brázda by se měl svěřit do péče britských veterinářů.

 4. Další obsesí, kterou trpí místní parta neumětelů, je obliba v urážení žen, zvláště těch úspěšných, které na rozdíl od zdejších hulvátů něco dokázaly. Jeden úchylný výtečník tu nedávno natahoval Danu Drábovou na skřipec, další označoval Janu Černochovou za ču*ku, nyní si vzal bývalý generální tajemník KSČM na paškál paní Pekarovou. Možná to tento obstarožní kádr, který se jistě už thymolinovým úsměvem chlubit nemůže, neví, ale Markéta pochází z velmi nuzných proletářských poměrů. Otec byl řezník, matka švadlena, měla tři sourozence, rodina bydlela ve dvou místnostech ještě s dědečkem. Na vysokou školu si musela přivydělávat. Uspěla. Vzhledem k tomu z jakých poměrů pochází, to dotáhla vskutku daleko. A ještě to je pěkná baba. Ani jedno bolševik zjevně neodpouští.

 5. 😂Předsedkyně Poslanecké Sněmovny Markéta Pekarová Adamová reaguje na informace Jany Bobošíkové o tom, že občerstvení v letadle při cestě na Tchaj-wan stálo daňové poplatníky 250 tisíc korun.

  Pekarová Adamová novinářům na tuto otázku odpověděla, že vyúčtování cesty zatím není, a proto neví, kolik cesta stála.

  😜Kdo ví, možná to bylo mnohem více než 250 tisíc.

  Sledujte @neCT24

Comments are closed.