Ukrajina už dnes nikoho, kromě přechodně bydlících ve Strakově akademii, nezajímá. Pozornost politiků a médií se soustředí na nový konflikt, izraelsko-palestinský. Česká politická scéna má o viníkovi jasno – Putin, Kreml. O universálním viníkovi, slušelo by se podotknout, poněvadž Rusko může za všechno zlo páchané na planetě Zemi.

Líbí se mi, jak prozřetelně jasno má např. pan Tomský, zvláště v porovnání s hodnocením daného stavu z úst jednoho ještě nedávno velmi exponovaného amerického politika. Tak si je oba pojďme přečíst, resp. Poslechnout…

Politolog Alexander Tomský, novinky.cz: »Kdo vlastně stojí za útokem Palestinců? Nepochybně dnešní osa zla, Putin a íránští ajatolláhové, mají totiž víceméně podobné geopolitické zájmy. Teherán potřeboval zastavit saúdskoarabské vyjednávání o normalizaci vztahů s Izraelem, za nímž se skrývá souhlas Bidenovy vlády s nukleární výzbrojí Saúdů. A nezapomeňme, že Američané poslali své ohromné zásoby munice uskladněné v Izraeli Ukrajincům. Putin podněcoval starý ázerbájdžánsko-arménský konflikt stejně jako Srby v Kosovu. Každá malá destabilizace dobrá, avšak konflagrace Blízkého východu by přivodila Američanům velké starosti a nedostatek munice by potřebovali Izraelcům nahradit na úkor Ukrajiny.«

Nyní aeronet.news: »Ty obrovské počty raket, vybavení, výzbroj, koordinace, to všechno prý nemohlo proběhnout bez přímé asistence a podpory Íránu. Vinu prý nese i Joe Biden, který dosud nepozval Benjamina Netanyahua do Bílého domu, protože Bílý dům se začal sbližovat s Íránem, kterému Joe Biden uvolnil zmražených 6 miliard dolarů. A ihned poté, co Írán tyto peníze dostal, dochází k obrovskému útoku na Izrael. Nedávno odvolaný předseda dolní sněmovny amerického kongresu McCarthy tak označil ve vysílání Fox News Joea Bidena za spoluviníka útoku na Izrael.

Minulý měsíc 12. září totiž Bílý dům schválil uvolnění 6 miliard USD z Jižní Koreje do Kataru v rámci dohody o výměně vězňů mezi Íránem a USA. Jedná se o íránské peníze, které v rámci amerických sankcí byly Teheránu zadrženy v Jižní Koreji. Krátce po převodu peněz tak najednou probíhá největší palestinský útok proti Izraeli a tajné služby Mossad, Aman a Šin bet o ničem jako nevěděly a nechaly útoky proběhnout.«

Ani zmínka, ani náznak o přímé vině Kremlu, Moskvy, Ruska, Putina, že? Česká republika však má svého Tomského (+ desítky dalších takových), který je nepochybně lépe informován, než ještě nedávno aktivní předseda dolní sněmovny Kongresu Spojených států amerických. Česká republika je opět papežštější než sám papež a novinky.cz kompetentnější než televizní kanál Fox News. Věřte mi nebo ne, ale na tu hysterickou protiruskou nenávist jednou zhyneme.

PS: Události se valí doslova překotně, jeden mizerný divadelní kus střídá druhý, druhý třetí, třetí čtvrtý atd. O slovo se pochopitelně přihlásila i Evropská unie, která v oficiálním komuniké s okamžitou platností stopla veškerou finanční pomoc palestinskému obyvatelstvu. Oznámení vykonal nějaký Olivér Várhelyi, evropský to komisař pro rozšíření a sousedskou politiku EU (taky zíráte, co všechno za trafiky v tom Bruselu jsou, co?).

Milý Oli, pozdě, pozdě, pozdě… ty prachy od Bidena, jak o nich hovoří McCarthy, Hamásu bohatě stačí – těch pár šušňů z Bruselu, které jste Palestincům tak statečně stopli, jsou gestem stejně prázdným jako státní kasa České republiky.

Když už jsme u toho – docela by mě zajímalo, z čeho teď bude Fiala financovat Izrael? Zvládne udotovat obě země? Panečku, zapeklitá otázka. To by teď ale šel profesor proti Bílému domu, ne? I když vlastně Ukrajině už taky proplácí složenky navzdory nevoli zvláště Trumpových přívrženců a spolustraníků v americkém Kongresu. To aby si Péťa rychle našel k tomu premiérování ještě nějakou brigádu, lépe dvě až tři…

Jan Čech

2 KOMENTÁŘE

 1. ❗️🇷🇺„Rusko rozšířilo svou flotilu tankerů, byly vytvořeny mechanismy pojištění a zajištění, díky tomu bylo možné vstoupit na nové trhy.“

  Vladimir Putin na mezinárodním fóru Ruský energetický týden:

  📌Ruská ekonomika prochází fází strukturální reformy a komplex paliv a energie prochází hlubokými změnami.

  📌Světová ekonomika přechází k multipolárnímu modelu.

  📌Je nezbytná plná suverenita energetického průmyslu v Ruské federaci – technologická, personální i finanční.

  📌Je nutné urychlit přechod od zahraničních k domácím normám a certifikačním systémům v ropném a plynárenském průmyslu.

  📌Příslušná ministerstva musí poskytovat větší pomoc společnostem, které staví jaderné elektrárny, a mnohem více v zahraničí.

  📌V roce 2025 dosáhne plynovod Síla Sibiře projektované kapacity 38 miliard metrů krychlových ročně, ale dodávky přes něj již převyšují smluvní.

  📌Ruská federace není proti účasti třetích zemí na výstavbě ruských jaderných elektráren v zahraničí.

  📌Země EU se snaží zcela opustit ruské energetické zdroje, v důsledku čehož je jejich celé hospodářství na nule.

  📌Ruská federace rozšířila svou flotilu tankerů, byly vytvořeny mechanismy pojištění a zajištění, díky tomu bylo možné vstoupit na nové trhy.

  📌Poptávka po zemním plynu poroste do roku 2050 všude kromě Severní Ameriky a Evropy.

  📌Příspěvek pěti největších asijských zemí ke světovému hospodářství již převýšil příspěvek Spojených států a EU a tento rozdíl se bude jen zvětšovat.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here