TOP 09: Milujeme extremisty!

Diversity management je považován za strategii firem, podle které cizinci, genderově smíšené pracovní kolektivy a věkově diverzifikované teamy přispívají k úspěšnosti firem. Diversity management je také název diplomové práce obhájené Markétou Pekarovou Adamovou. Ta však má ráda extremisty v demokracii.

Jinak by nemohla tvrdit o Viktorovi Orbánovi to, co tvrdila. Před volbami v Maďarsku v letošním roce totiž veřejně prohlásila následující: »Češi svého Babiše už vyhnali. Pevně doufám, že se to povede i Maďarům.« To byla její veřejná výzva, aby voliči v Maďarsku nepodporovali Orbána, ale volili protiorbánovskou koalici, jejíž součástí byl Jobbik.

Byl to totiž Viktor Orbán, komu se podařilo snížit počet poslanců Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik Magyarországért Mozgalom) v maďarském parlamentu. Jestliže po volbách v roce 2010 měl Jobbik 47 poslanců, po letošních volbách již jen devět. Kandidoval v koalici, kterou tak Markéta Pekarová Adamová podporovala. Máme tedy předsedkyni Poslanecké sněmovny, která podporuje stranu, jež má svou polovojenskou složku Hnutí Maďarský gard – sdružení na ochranu Tradice a Kultury (Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesület). Jednou z mediálně sledovaných aktivit Gardy jsou pochody v obcích s větší koncentrací Romů.

Diversity management – v co vlastně věří žena, která staví na české Tradici, Odpovědnosti a Prosperitě? Dočkáme se první ženy v čele parlamentu, která bude otevřeně hajlovat?

Jan Klán

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy