Home Názory Ukrajinská armáda kšeftuje s mrtvými

Ukrajinská armáda kšeftuje s mrtvými

»Veřejná organizace ‚Stop Corruption‘ je ukrajinská nezisková nezávislá organizace, která provádí nezávislé protikorupční vyšetřování a aktivity na ochranu lidských práv s cílem předcházet zneužívání moci, bojovat proti korupci a podporovat demokratické transformace na Ukrajině.« Tak o sobě píše na oficiálních webových stránkách.

V Kyjevě teď natočila rozhovor s příslušníkem 110. brigády ukrajinské armády. Níže je doslovný přepis výpovědi a zde video.

Voják: Rád bych vás upozornil, co se děje v naší 110. brigádě, ve 3. praporu, v 9. rotě. Naši velitelé nám zakazují vynášet těla (rozuměj mrtvá) z těchto pozic, aby je bylo možné uklidit, takže se za ně platí, aniž by se o tom kdokoli dozvěděl. To je pravda.

Otázka: A proč se to dělá?

Odpověď vojáka: Jde o to, že tyto platy a odměny nejdou přímo z ministerstva financí nebo ministerstva obrany, ale jdou nějakými kanály, ze kterých se pak přerozdělují přes naše bojovníky. A je to jako v Mrtvých duších Nikolaje Vasiljeviče Gogola. To znamená, nějakou dobu se považují za nezvěstné, tři měsíce…, mezi tím jim běží financování, kdy se jim jako vyplácejí (do úschovny) platy a odměny, a pak nastane čas, kdy se ta doba (nezvěstnosti) zkrátí, ale peníze se vyplatí jiným lidem. Myslím si, že je to nějaký finanční podvod nebo něco takového. Když to dělají, tak to musejí dělat z nějakého důvodu. (Překlad aeronet.news.)

Jednoduše řečeno – velící důstojníci ukrajinské armády inkasují na tyto mrtvé vojáky jejich žoldy (= výplaty, prémie, různé benefity apod.). Takový typický hyenismus po ukrajinsku. Jen se pozastavuji nad tím, že se o tom nedozvídám z naší spravedlivé České televize, ale z dezinformačního serveru aeronet.news. Já vím, že z něho cituji možná až příliš často, ale nejsem beééebé, slepě kráčející za taťkou beranem Fialou a mamkou ovcí Černochovou, přežvykujících rozkazy z Bílého domu a Pentagonu.

Ani bych se moc nedivil, kdyby česká média a proamerická klika ze Strakovky označily citovanou ukrajinskou neziskovku za agenta Moskvy, nicméně skutečnost je taková, jak ji popsal onen příslušník 110. brigády UA. Korupce na Ukrajině je prostě obludná, nemá smysl se v ní dál šťourat.

Tuhle špínu vládnoucí smečka České republiky podporuje, kvůli téhle špíně nechává bankrotovat národní hospodářství, sdírá obyvatelstvo a zadlužuje ho na generace dopředu. Namísto čistého vína do nás po hektolitrech lije »krabčák« za deset padesát a myslím si, že většina z nás nerozezná dobré víno od patoku. A pro ty, kterým ten »krabčák« šmakuje, mám taky vzkaz: Bůh s vámi – ač jsem ateista.

Robert Fish

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.