Home Názory Už jen do měsíce, týdne a dne…

Už jen do měsíce, týdne a dne…

16. říjen 2022, pořad NAPŘÍMO, TN.CZ

Předseda vlády Petr Fiala: »Nebudeme zvyšovat daně. Tečka.«

(Toto fakt na TEČKU je – tady s profesorem výjimečně souhlasím…)

24. listopad 2022, novinky.cz

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka: »Musíme se vrátit i ke zvyšování daní, které mohou přinést stabilitu do rozpočtu z dlouhodobého hlediska.«

(Heslo »Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak« bylo oproti tomuto blábolu nesrovnatelně uvěřitelnější.)

Tyto dva zásadně protichůdné výroky dvou vládních činitelů od sebe dělí pouhý jeden měsíc, jeden týden a jeden den. »Občane, občane, do měsíce, týdne a dne zvu tě na ruskou ruletu…« Ani ten rok jako Kozina Lomikarovi nám nedali. Všechno se pekelně zrychluje, čas se nám krátí. Jim ovšem taky. Zádrhel je v tom, že zatímco nás ono krácení času nevzrušuje, ONI se aktivizují jako smyslů zbaveni. Korupcí zavšivená Ukrajina, kde většina finančních podpor z Evropy a USA končí na bankovních účtech tamních rozežraných oligarchů (zveřejněných důkazů evropskými i americkými médii je tolik, že o tom nejsou pochybnosti), potřebuje další a další peníze, kterých se ovšem státní kase již nedostává, proto se musí někde vygenerovat. První po ruce se jako obvykle nabízí řadový občan, obyčejné firmy apod.

Protože tihle vládní zloději nejhrubějšího zrna se neštítí ničeho, dají občanovi zase přes držku. Že před krátkým časem premiér tvrdil opak, zakončený slovem TEČKA, jako že nezvyšování daní je něco, na co se dá spolehnout? Prostě TEČKA, no.

Ovšem taky se říká, dal mu TEČKU, vytečkoval ho – tzn. že ten dotyčný dostal takovou ránu, že už nevstal. V tomhle duchu bych teď tečkoval já. Myslí, že je zřejmé, koho.

Zkuste se ve volné chvíli zamyslet nad tím, co v téhle zemi vlastně dneska ještě platí, co je hodno respektu.

Slib slovem? NE!

Zákony a právo? NE!

Národní zájem? Co to je?

Blaho občana? Směšné!

Prosperující ekonomika, průmysl? Jaká, jaký, když tuzemské již neexistují!

Potravinová a zemědělská soběstačnost? To je komunistický přežitek!

Slušnost? S ní se jděte vycpat, ta nevydělává!

Vzdělání? K čemu, když establishment potřebuje k výkonu nadiktovaných povinnosti toliko tupé stádo!

(Dokonce už téměř neplatí ani to, že ten s pindíkem je muž, a ta s candulkou žena.)

Dnes platí jiné »hodnoty«. Zvrácené. Nelidské. Jimi všemi se jako ona pomyslná červená niť vine slovo GENOCIDA. Moderní, demokratická. Novodobí Himmlerové nezavírají občany do koncentračních táborů, oni je zabíjejí přímo v jejich domovech. Demokraticky, jak jsem již zmínil. Ani ten prokletý cyklon B k tomu nepotřebují. Stačí zvýšit daně, vymlátil stáda vepřů, zabetonovat tisíce hektarů orné půdy, dostupnost elektřiny, plynu a ropy postavit na cenovou roveň diamantového šperku s tuctem briliantů atd. Tohle by, lidově řečeno, zabilo i vola, natož řadového smrtelníka.

Rusko-ukrajinský konflikt není příčinou, je pouhou záminkou, k tomuto účelu vyprovokovanou. Nebylo-li by jeho, dál by pokračovalo covidové šílenství. Flegr, jehož dnes nevidno, »neslyšno«, by z Kavčích hor opět děsil národ tisíci povalujícími se mrtvolami na ulicích, žili bychom znovu v lockdownech, nemocnice by tzv. padaly na hubu a počítadlo covid-mrtvých by dnes a denně zvěstovalo nové a nové oběti. Ukrajina je však efektivnější, proto dostala před covidem přednost. Nyní přišly na řadu daně, zítra nás klidně mohou odstřihnout od energií. Nevěříte? Věřte.

Cicero to vystihl na milimetr přesně: »Největším lákadlem ke špatným skutkům je naděje na beztrestnost.« ONI si totiž myslí, že se jím nic nestane. Že se jim NEMŮŽE nic stát. Že je v případě nutnosti někdo z Bruselu, Londýna či Washingtonu spasí, že tam odtud za ně někdo strčí ruku do ohně. To je samozřejmě falešná představa – iluze, na níž v minulosti dojely stovky Fialových předchůdců v týchž podřízených rolích.

V tomto ohledu bychom se měli, resp. musíme, více činit i my, řadoví lidé, a bez minutky pauzy jim všemi dostupnými způsoby dávat nepokrytě najevo, že tohle jim na žádný pád neprojde, že za nás se jejich naděje na beztrestnost rovná nule. Že Fialovi neprojde ta lživá daňová TEČKA a Jurečkovi popření té TEČKY. A taky nic z toho ostatního, k čemu se, nechavše se hůře jak prodejné děvky naverbovat do cizích a vůči této zemi nepřátelských organizací a struktur, dobrovolně propůjčili.

Jan Čech

Předchozí článekNejstarší želva na světě oslaví 190. narozeniny
Další článekNávrh na jednokolové volby do Senátu ve vládě asi narazí

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.