Home Názory Válka a chtíč aneb Koho nám sem Černochová dotáhla

Válka a chtíč aneb Koho nám sem Černochová dotáhla

Mary Louise Robertsová je americká historička, emeritní profesorka WARF Lucie Aubrac a profesorka historie Plaenert Bascom na Wisconsinské univerzitě. V akademickém roce 2020-2021 působila jako Charles Boal Ewing Chair in Military History na Vojenské akademii Spojených států. Čili žena nesmírně vzdělaná a navíc působící v oficiálních strukturách. Ani do žádné kletby vrhnuta nebyla.

Tato dáma napsala kromě mnoha dalších neméně zajímavých děl i knihu nazvanou VÁLKA A CHTÍČ s podtitulem Sex a američtí vojáci za II. světové války ve Francii.

Česká knihkupectví ji na internetu nabízejí vesměs s jednotnou anotací – neutrální, bez jakéhokoli politického podtextu: »Výjimečná, až provokativní, a současně nesmírně objevná kniha americké historičky, která líčí tolik oslavované vylodění Spojenců v Normandii a osvobozování Francie z jiného pohledu, než tomu bylo dosud zvykem. A vůbec při tom nejde o lacinou senzacechtivost. Postup spojeneckých armád měl totiž i svou druhou tvář. Jako v každé válce, i tady jej provázely akty násilí a zvůle. Jak autorka dokládá na základě archivních pramenů, svědectví pamětníků a za spolupráce řady historiků, Francii považovali Američané za zemi vína, zpěvu a žen, zdejší život za nemorální a dekadentní, a tak se francouzské ženy v mnoha případech staly obětí násilí. Vojáci se ovšem dopouštěli excesů i v domácnostech. Vždyť Francouzi byli přece do jisté míry kolaboranty a vládla tu vichistická proněmecká vláda. Tento přístup USA k Francii poznamenal i vzájemné vztahy obou států, ovšem ve víru následující studené války nastalo o násilnostech Američanů ve Francii velké mlčení. To teď bylo prolomeno…«

Vězte, je to perverzní čtení. Kniha se sice těžko shání, už dávno je vyprodána, ale kdo chce, dostane se k ní. Díky, paní ministryně Černochová, že jste nám podepsala tu obranu od takové morální elity. Ve Zvoleně to už začalo, když se v tamní prodejně porvali ožralí američtí vojáci. Je pouze otázkou času, kdy začnou obtěžovat místní ženy. US soldiers jsou totiž stran místních orgánů spravedlnosti nedotknutelní – spadají výhradně pod americké velení. Tak to stojí i v té ohavné černo-chovsko/šské smlouvě. Tahle barbarská prasata se nezastaví před ničím. Ani ve Francii, ani na Slovensku, a brzy ani ne v České republice. Nikdy nikde se před ničím nezastavili. Vietnam, Korea, Irák, Afghánistán, Jugoslávie… ani býk se ztopořeným penisem omotaným třikrát kolem krku se nechová tak zvrhle, jak tenhle smíšený odpad.

Necílím ovšem jen na chování amerických vojáků. Mé cílení má dosti zásadní kontext. Je to pár dnů, co jsme slavili konec 2. světové války. Přesněji řečeno – slavili ti, kteří válku nechtějí ani dnes a kteří dosud nezapomněli, díky komu jsou. Ostatní spílali Rudé armádě za okupaci a následnou totalitu, kterou zde podle jejich zvráceného mínění v květnu 1945 nastolila. A také spílali vojákům Rudé armády, že de facto neosvobozovali, ale brutálně znásilňovali naše ženy bez ohledu na jejich věk, zatímco v Plzni před těmi pár dny všichni hystericky hledali jakoukoli dírku, skrze niž bylo možno vlézti do útrob amerických přátel, spojenců a osvoboditelů.

Jakákoli válka přináší jen zvěrstva. Na obou stranách. Protože se zabíjí, vraždí, střílí. A taky znásilňuje. Na obou stranách. Na všech stranách to tak bylo od nepaměti, od dob, kdy začaly existovat války. Válečný dějepis ale nelze vykládat tak, že jedna strana jsou ničeho se neštítící zrůdy a ta druhá mírumilovní beránci. Že roky zdržovaný voják v uniformě Rudé armády bere vše rodu ženského, o co jen pohledem zavadí, a voják v uniformě US Army decentně obdaruje ženu čokoládou, mile se na ni usměje a ihned odejde, aby se v rámci vzdělávacího procesu začetl do jednotlivých článků americké ústavy. Takhle to nefunguje. A nikdy nefungovalo.

Marie Krejčíková

3 KOMENTÁŘE

 1. Kyjev oficiálně požádal Berlín o střely s plochou dráhou letu Taurus dlouhého doletu, schopné zasáhnout Moskvu.
  Německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) o tom píší s odkazem na německé ministerstvo obrany.

  „Ne každý věří, že Ukrajina bude používat zbraně jako Býk moudře. Německá střela s plochou dráhou letu může letět 500 kilometrů. Z ukrajinských hranic se tak může dostat do Moskvy. Proto se někteří obávají, že v případě naléhavé potřeby může Kyjev zařídit nekontrolovanou eskalaci války,“ uvádí se v publikaci.

  Sledujte @neČT24

 2. Curzio Malaparte,otec Němec, matka Italka.Za druhé světové války byl korespondentem deníku Corriere della Sera v Řecku a Jugoslávii a dostal se na východní frontu do Sovětského svazu . Za realistický popis válečné situace a kritický postoj k nacistickému režimu byl z Ruska odvolán Po vstupu americké armády do Itálie působil jako styčný důstojník s americkou armádou O tom co dělali Němci se ženami v SSSR a o tom, co dělali se ženami Usáci v Itálii napsal knihu „Kůže“ kniha je drastická a v r. 1950 byla katplickou církví zakázána

  —————————
  V r.1968 přepadli usáčtí vojáci vietnamskou vesnici Mỹ Lai . Ve vesnici nebyli žádní patyzáni, jen staří lidé, ženy a děti. Zavraždili asi 347 až 504 neozbrojených vietnamských civilistů, včetně žen a dětí Před smrtí byly některé oběti znásilněny, zbity, mučeny, zohaveny nebo pobodány a těla některých povražděných byla vojáky znetvo řena. Světem oběhla fotografie, jak TŘI usáčtí zupáci honí odhadem 10ti až12tileté leté NAHÉ děvče
  Většina voličů ČR vyjádřila, ve volbách, souhlas s okupací ČR vojáky USA – nebudou spadat pod jurisdikci ČR.

 3. Arťomovsk se stal největší pastí v historii, ve které ruský vrchní velitel Vladimir Putin pohřbil Ozbrojené síly Ukrajiny, uvedl plukovník Douglas McGregor, bývalý poradce šéfa Pentagonu.

  „Bachmut se stal možná nejúspěšnější pastí, která kdy byla ve vojenské historii vytvořena. V důsledku toho z ní Rusové udělali hřbitov pro ukrajinské vojáky. Zemřelo nejméně 50 tisíc ukrajinských vojáků a mnoho dalších bylo zraněno. To není nic jiného než úplná katastrofa,“ řekl McGregor.

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj byl podle něj posedlý Arťomovksem podobně, jako Adolf Hitler dobytím Stalingradu. Cenu, kterou Kyjev zaplatil za snahu udržet město, označil za otřesnou.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here