Home Názory Ve jménu Bidena i syna i ducha zrádného

Ve jménu Bidena i syna i ducha zrádného

Pavel Votruba

»190 lidí tady v Rokytnici volilo Andreje Babiše. Doufám, že tady nikdo z vás nesedí. Nehlaste se, nebo vám ublížím. Prosím vás, v druhém kole běžte opět k volbám a volte demokratického a ne populistického kandidáta. Přeji požehnanou neděli.«

Tato slova zazněla minulou neděli na bohoslužbě z úst kněze v římsko-katolickém kostele Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou – viz. pořízený videozáznam.

Ta farářova výhružka »ublížením« sice zní na první dobrou jaksi v nadsázce, ale obecně vzato – o nadsázku se ve své podstatě nejedná ani náhodou. Byť mezi přítomnými věřícími, jak patrno jest z videa, vyvolala smích, nevážně myšlena nebyla. Protože zapadá do celkové společenské atmosféry před druhým kolem bitvy o Pražský hrad. Jako Baťa cvičky sekají média a politici jeden protibabišovský atak za druhým. Soudruzi manželé Pavel a Pavlová jsou demokratické vzory, Babiš populista, přidržím-li se farářovy mluvy.

Já věřící nejsem. Nikoli jen ve smyslu náboženském, ale tak nějak vůbec. Věřím jen sám sobě. Z čehož plyne, že se spoléhám jen na vlastní úsudek. Protože mýliti se, je lidské, i já se občas mýlím. Ale sám za sebe. Nepustím si k sobě nikoho, aby mě nějakým kázáním či politickým projevem ovlivnil tak, že bych jeho slova přijal bez toho, aniž bych o nich přemýšlel. No, a když nyní přemýšlím o tom, co kdo říká o finalistech prezidentské volby, říkám si, že přece není možné, aby jeden z nich byl čistě čistý a druhý čistě špinavý. Právě takto jsou totiž prezentováni. Lilie Pavel a mouřenín Babiš.

Protože vím, že v životě nic není jen černé a nic není jen bílé, ptám se, proč tomu tak je? Že by opravdu VE JMÉNU BIDENA I SYNA I DUCHA ZRÁDNÉHO…? Nakrásně… když už se nám v téhle oficiální linii angažuje i církev, de facto vyhrožujíc voličům Babiše, aby radši nechodili do kostela, že by se jim mohlo cosi nepěkného přihodit? To vážně nebyla pouhá farářova nadsázka, byť v daný moment farníky pobavila. Mě totiž z té rádoby nadsázky mrazí. A nejen mě.

Aeronet.news, který inkriminované video z rokytnického kostela zveřejnil, píše: »Do redakce nám napsala naše čtenářka, sama již v požehnaném věku, která video viděla od vnuka, … a sdělila nám, jestli bychom o tom nechtěli napsat, co se děje v církvi, protože jako malé dítě prý zažila před válkou podobné bohoslužby, když římsko-katolický farář burcoval, aby věřící volili SDP, tedy Sudetoněmeckou stranu Konráda Henleina.«

»Když nejsi s námi, jsi proti nám a zničíme tě! Tohle přesně vidíte v tom, jak Fialova garnitura fašizuje pojetí médií. Kdo nepíše pro vládu, pro její narativ, ten je ruský šváb, dezolát, Putinův agent a není demokrat. Kdo bude psát jinak, než jak je oficiální narativ vlády, ten bude zablokován, jeho web se dostane na index. A když bude psát dál, bude zavřen do kriminálu. A kdo bude psát pro vládu, dostane od vlády dotace a peníze. To je mediální fašizace jako vyšitá. Všechny tyto procesy vychází z fašistické nauky o ideovém střetu elit a lůzy,« komentuje aeronet.news na příkladu rokytnického faráře fašizaci české společnosti, na kterou sice vytrvale ale marně upozorňovala po mnoho lety zpátky jediná politická síla v této zemi – Komunistická strana Čech a Moravy. Přesně to, a nikoli volby samotné, ji stálo pozici v Poslanecké sněmovně a nekompromisní odsun na periferii domácí politické scény… Aby nebyla vidět, aby nebyla slyšet. VE JMÉNU BIDENA I SYNA I DUCHA ZRÁDNÉHO.

Pavel Votruba

4 KOMENTÁŘE

  1. Vcelku dobrým výsledkem diskuse je i dílčí shoda. Tragickou mediální politiku nejlépe prezentovaly Haló noviny, ne každý si uvědomuje, že šlo o jediný českým kapitálem kryty deník, jak skončil a kdo jej tam dovedl víme…

  2. Kdo není Votrubo duševně hendikepovaný ví, že KSČM jako parlamentní strana neskončila kvůli kritice údajné „fašizace“, společnosti, ale ze zcela prozaického důvodu. Osudovou se jí staly „tři pětiletky“ Filipa a spol. plné oportunismu, touhy po korytech, neschopnosti přiznat po roce 2014 nástup ruské imperiální politiky, odtržení od lidí, a to přes velkohubé heslo „Jiní o lidech my s lidmi“.

    • Až na to, že k fašizaci nikoliv společnosti, ale tohoto režimu, skutečně dochází. A od roku 2014 nedošlo k nástupu ruské imperiální politiky, ale k eskalaci americké imperiální politiky. Filipova vina spočívá v tom, že toto ignoroval a klidně si dál kolaboroval s oligarchou, který se na tom podílel, podílí se a bude podílet.

      To ostatní, tedy oportunismus, korytářství, odtržení od lidí (ještě snad zcela nekompetentní mediální politika), to je bohužel zcela přesné.

Comments are closed.