Home Názory VeB 2023: Svině proti sviním

VeB 2023: Svině proti sviním

Pavel Votruba

»V Česku žilo v roce 1990 celkem 3,2 milionu pašíků. Když se loni Fiala ujal své vlády, zůstalo jich na živu pouhých 1,5 milionu, stejně jako v roce 2011. Letošní počet prasat je ovšem jen 1,3 milionu, a to je nejméně od roku 1921, kdy se čeští vepři poprvé úředně spočítali! Fialovi tak stačil jediný rok na likvidaci dalších 200 tisíc českých vepřů. A další stovky tisíc mají jít bez náhrady na porážku, protože se jejich pěstování v Česku už nevyplatí!« píše excelentní a vždy argumentačně precizně vybavený komentátor Michal Svatoš a dodává další podstatné a dech zastavující informace.

»Podle letošní zprávy českých chovatelů prasat se do vysoké výrobní ceny vepřového v Česku i v Evropě promítla válka na Ukrajině, a to díky vysokému nárůstu cen krmiv a energií nutných k pěstování prasat. Leč to nevysvětluje Fialových 200 tisíc pašíků, a Čaputové 250 tisíc vepřů, kteří byli za jejich vlád zlikvidováni bez náhrady. Od roku 2011 do roku 2021 totiž v Česku žilo vždy 1,5 milionu vepřů. Letos už jen 1,3 milionu. Slovensko za Čaputové kleslo z 0,7 na 0,4 milionu. Kdežto ve stejně velkém Portugalsku se jejich počet zvedl z 1,9 na 2,2 milionu. Ve Španělsku z 24 na 34 milionů. Británie zvýšila počet vepřů z 4,4 na 4,8 milionu. A USA dokonce z 65 milionů zvýšily na 75 milionů! Jak vidíte, počty vepřů v Česku i na Slovensku dramaticky klesly teprve v roce 2022, kdežto jinde se zvyšovaly!

A nyní velké odhalení – vepři v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Holandsku, Belgii a Německu jsou vykrmováni na rozdíl od českých a slovenských a dalších východních pašíků – u k r a j i n s k ý m   o b i l í m – které se loni do Evropy vyváželo bez cel a daní! Toto obilí bylo tak levné, že polští, rumunští, bulharští a maďarští zemědělci nedokázali svoje obilí prodat! Toto levné ukrajinské nedaněné a neproclívané obilí zcela narušilo rovnováhu evropského trhu s vepřovým masem a potravinami! Západní chovatelé prasat a drůbeže si mnuli ruce, protože svá hospodářská zvířata nekrmí evropským obilím, ale už od roku 2014! ve stále větší míře ukrajinským obilím

Občanstvo se sice porůznu zastává leckterých sviní, avšak po hříchu nikoli těch užitečných, prospěšných, bůčkových. Sice též chrochtajících, též s rypákem, též předurčených k porážce, nicméně nechutných, nestravitelných. Avšak pro ta chutná a sakra stravitelná za ta léta systematických porážek nikdo ani prstem nehnul. Jen tuny keců. Proto jsem se rozhodl, že pro ně hnu já a v noci ze včerejška na dnešek, nemoha strachy oči zamhouřit, jsem si založil hnutí. VeB 2023 jsem ho nazval (Vepřový Bůček 2023). Mám už i logo, určitě vlastenečtější a nápaditější než to k MS v hokeji 2024. Hned od časného rána jsem odhodlaně vyrazil do boje za české svině. Za bůček, lalok, krkovičku, kotlety, plec, koleno (přední i zadní) a taky samozřejmě za spodní a vrchní šál (šál je v tomto případě maso, vědí, paní Markéto? – já jen aby vás nenapadlo přidat ho na příští zimu do vašeho zbrojního arzenálu proti Putinovi – jako módní doplněk ke svetru… – snad jste chytřejší, než si myslím…).

Že se ke mně chcete přidat a nevíte jak? Jednoduše. Stanovy jsou prosté: členem VeB 2023 se může stát každý, kdo veřejně projeví dostatečně zřetelnou náklonnost ke všemu vepřovému (třeba bude chodit po Václaváku s viditelně mastnou pusou nebo pod koněm okusovat pečená žebra). Nebo bude nakloněný klidně i k nožičkám… Tady se mrkněte, co z nich umí vykouzlit kuchařský Mistr Jaroslav Sapík.

Já mám tenhle díl z pořadu Babica vs. Sapík zhlédnutý snad tisíckrát a s chutí na něho mrknu i po tisící prvý. Vždycky mně spraví náladu.

Ještě tedy k těm podmínkám, kdybyste se na ně ptali… Není to striktní, ale když budete mít nakoukaných aspoň 10 dílů Babici proti Sapíkovi s vepřovými recepty, dveře VeB 2023 se vám otevřou samy a dokořán. Členské příspěvky se žádné neplatí, vyžaduji ale systematickou fotodokumentaci o konzumaci českého vepřového. Tomu nadopovanému ze Západu se velkým obloukem vyhýbejte. Podpořte české malochovatele, zvláště ti na vesnicích budou šťastní, že si vydělají. Vím, že není svině jako svině, ale vychovat svini v tomhle ohledu je sakra těžká rachota… Když se zadaří a bude nás dost, klidně postavíme i kandidátku pro příští volby do PS PČR. Už mám i heslo: SVINĚ PROTI SVINÍM. A taky jsem začal pracovat na webovkách – www.nenisvinejakosvine.cz. Až je zpřístupním, dám vám vědět.

Nedopusťme, aby se potvrdila slova Michala Svatoše: »V Bruselu tento víkend vypukla velká válka o evropská prasata! Východní pašíci mají být vyhubeni, aby západní vepři přinášeli svým majitelům ještě tučnější dividendy! Výroba a prodej vepřového masa v Evropě generuje desítky miliard daní, a ty teď mají takřka výlučně putovat do státních kasiček Německa, Belgie, Holandska a Španělska. Český Fiala už naše vepře skoro vyhubil, a tak místo prasatům mu nezbývá, než zvyšovat daně lidem. Washington naopak svým chovatelům prasat poradil, že vývoz vepřového do Česka je ten největší kšeft v zemědělství! V Česku je vepřové skoro 2krát tak dražší než v sousedních zemích. Co bude kšeft pro Američany a západní Evropany, bude bída pro Čechy.

Čeští vepři boubelatí, ať válku Ukrajině svou existencí zaplatí, rozhodlo se v Bruselu! USA a západní EU se chystají zničit české, slovenské, polské a další východní farmáře.«

Představujeme logo VeB 2023:

Pavel Votruba

1 KOMENTÁŘ

 1. Prezident Pavel má ruce od krve svou podporou války na Ukrajině a podporou dodavek zbraní z ČR na Ukrajinu.

  ❗️🇨🇿„Оrwellizace společnosti.” Jiří Kobza zhodnotil prohlášení prezidenta Pavla o další pomoci Ukrajině

  Dne 19. dubna během své oficiální návštěvy v Bruselu prezident Pavel uvedl, že Česko a spojenci v Severoatlantické alianci jsou připraveny dlouhodobě podporovat Ukrajinu na její cestě k ukončení konfliktu a také k členství v NATO. Po setkání s generálním tajemníkem NATO dodal, že Západ nemá k podpoře Ukrajiny alternativu.

  „Obávám se, že ze setkání prezidenta se Stoltenbergem nešlo očekávat žádné výzvy k míru, k příměří nebo snad (nedej NATO!) k diplomatickým jednáním o ukončení bojů, ukončení zabíjení, mrzačení a ničení. Rozumím tomuto prohlášení tak, že podpora vleklé, krvavé a pro Evropu velmi nákladné války bude trvat dál. Je jasné, že ani nám v ČR se nevyhnou důsledky této války, ať již ekonomické, migrační a bezpečnostní,” prohlásil pro neČT24 poslanec za SPD.

  👉Celý rozhovor si můžete přečíst zde

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

Comments are closed.