Home Názory Víkendová anketa aneb Jak zůstat moudrým bez Moudrého

Víkendová anketa aneb Jak zůstat moudrým bez Moudrého

Pavel Votruba

Citáty, přísloví a různá lidová rčení užívám při psaní rád, ale snažím se vyhýbat těm známým a pokaždé najít něco neomšelého. Dnes učiním výjimku, neb musím, neb nic výstižnějšího na blbost a srážku, že totiž tou nejhorší je právě ta s blbcem, snad ani neexistuje. A když do sebe vrazí hned tři najednou, mluvíme už o katastrofě. Jedna taková právě nastala. Srazili se Zelenský, Vystrčil a Pekarová. Rozvodněná Vltava je proti tomu, co se vylilo z nich, prachobyčejné nic. Ušatý krysařík a pavlačová klepna dostali od podřadného, sjetého komika medaili. Ovšem ne ledajakou. Řád knížete Jaroslava Moudrého za podporu zkorumpované země, v níž si hákové kříže dávají pusinku na dobrou noc.

Co si o tom myslíte vy, vážení a milí čtenáři?

1. Že Einstein pravil, že chytrý člověk problém vyřešení, ale moudrý se mu vyhne. To sedí. Moudrý moudrého si hledá, problémům se spolu vyhýbavše (ti tři se hledali, až se našli) – a Moudrým (knížetem) se odměňujíce. Taky mezi sebou. Dokonalost sama.

2. Že zásoby »koksu« v České republice klesly pod historické minimum. Žádný metál není zadarmo, každý musí být náležitě vykoupen.

3. Že zásoby všeho klesly v Česku pod historické minimum. Proto krysařík a klepna dostali Moudrého.

4. Že by ten moudrý řád měli vrátit, protože ještě nerozdali všechno. Ráno jsem jel/jela do práce autobusem a říkal/říkala si, jak je možné, že tu pořád ještě jezdí, když je potřebuje Ukrajina.

5. Že je to jako od Vůdce převzít německý válečný kříž.

6. Že by si krysařík a klepna měli dát majzla na ukrajinské obilí. Prý se nebude používat jen do chleba, ale i proti škůdcům (tohle obilí má všestranné uplatnění, proto ho tu máme tolik na úkor miliónů tun vlastního – navíc je za babku). Aby další metál, který pro ně má komik již určitě nachystaný v šuplíku, nepřebírali in memoriam.

7. Že nechápu, jak je možné, že ani jeden z nich se touhle slávou dosud nepochlubil na svém twitteru? V pátek kolem poledne, kdy tato anketa vznikala, ani zmínka. Copak? Copak? Kde je nějaký vděk?

8. Že je to nespravedlnost. Komik to sjel asi moc šupem a v následném rauši zapomněl »ořádovat Moudrým« další věrné syny a dcery ukrajinské veteše – minimálně Janu a Petra. I Jan by si zasloužil… Ale i Mirek a Mirka. A taky Petr, i když je nový…

9. Že teď pod vlivem bodu 8 může dojít ke zbytečné závisti a nevraživosti mezi ústavními činiteli. My je v téhle nepěkné době potřebujeme jednotné, aby drželi SPOLU, nikoli rozhádané kvůli Moudrému.

10. Že jim vzkazujeme, že je i s Moudrým a kokešem neodvolatelně posíláme do onoho otvoru, v němž se před poslední cestou shromažďují nestrávené a nestravitelné zbytky jídla.

A teď už jen telegraficky, poněvadž pokyny a podmínky jsou v každém díle naší víkendové ankety na chlup stejné. Vyberte aspoň pět možností, které vám k dané »medializaci« sednou nejpopisněji, a těšte se na odměnu – že jste zůstali moudrými i bez Moudrého. Hezký víkend vám rovněž tradičně přeje

Pavel Votruba