Home Názory Víkendová anketa aneb Ti ASPEN nedotknutelní. Zatím…

Víkendová anketa aneb Ti ASPEN nedotknutelní. Zatím…

Pavel Votruba

Žádný strom neroste do nebe, anžto na každého jednou dojde. Nebo taky, což už je trošku ostřejší, avšak jen lingvisticky (takříkajíc jazykovědně), nikoli obsahově – na každou svini se v kotli vaří voda. Jedno jako druhé jest, asi nejvíce záleží na momentální náladě či psychickém rozpoložení, v němž se člověk nachází, resp. kterou z obou zmíněných variant použije. Já jsem permanentně hodně nas*aný, tudíž se kloním ke rčení číslo 2… To na okraj.

Proamerický ASPEN INSTITUTE (AI) – takto zní téma víkendové ankety na tuto sobotu a neděli. Co je AI, nepochybně víte – jakási zednářská pobočka rádoby elit čtvrtých a pátých kategorií (takové začouzené hospody s trvanlivými ubrusy), jimž se zde dostává pocitu, že jsou doživotně nedotknutelní, aniž by jim docházelo, že vše, co mají (moc, peníze, slávu), mají pouze propůjčené na omezený čas a že z piedestalu tzv. elit mohou být v případě potřeby zříceni na lavice obžalovaných.

ASPEN INSTITUTE je de facto takové tréninkové středisko pro ty figurky – lépe pěšce, kteří již na šachovnici jsou (aby se udržovali v náležité formě), nebo teprve budou (aby byli náležitě připraveni a z náhlé euforie po zapojení do procesu moci nenabyli pocit nezdravé důležitosti).

Pojďme si nyní představit »českou« patnáctku vyvolených, kteří sice dříve či později padnou za oběť nějakému jezdci, dámě, králi, tu a tam když se obzvlášť zadaří i střelci…, ale momentálně na té šachovnici jsou a jsou nějak pohybováni, čili řízeni.

Mějte oči otevřené (jistě že ne tolik jako Vít, to by vám mohly vypadnout z důlků…, přece jen nejste zvyklí takovou ozdobu nosit) a všímejte si, jak to do sebe všechno přímo brilantně zapadá… Jak do všech podrobností jsou ošéfovány dva nejvýznamnější objekty – Pražský hrad a Strakova akademie (s vazbou na EU). Jak jsou prolezlé »aspeňáky« do poslední cihly… Hned si ukážeme, že opravdu nic není ponecháno náhodě, žádný inkriminovaný post nikdo nezastává bez odpovídajícího školení, chcete-li příslušnosti k AI. Všimněte si rovněž, jak ony posty jsou příslušností k AI zdvojené, ztrojené i zvícerojené – jeden hlídá druhého, druhý třetího, třetí prvního a naopak a všichni se práskají navzájem…

1.HRAD – (Aspen) Petr Pavel:

1a (Aspen) Jana Vohralíková (teď už bývalá hradní kancléřka)

1b (Aspen) Milan Vašina (nástupce Vohralíkové, nadto ředitel středoevropské pobočky Aspenu)

1c (Aspen) Michael Žantovský (poradce Pavla)

2. STRAKOVA AKADEMIE – (Aspen) Petr Fiala:

2a (Aspen) Tomáš Pojar (Fialův vyjednavač pro evropské záležitosti)

2b (Aspen) Mikuláš Bek (do loňského května ministr pro evropské záležitosti, nyní ministr školství)

2c(Aspen) Marian Jurečka (prznitel důchodců – a propo, nevěděl jsem, že do AI mohou i totálně nechytří…)

3. EVROPSKÁ UNIE(Aspenka) Věra Jourová – eurokomisařka, partnerka postnacistické Leyenové, takto první dáma Bruselu pro Českou republiku

4. Věřící ovečky má na starosti další (Aspen) Tomáš Halík

5. Největší médium v zemi ještě donedávna pro AI obhospodařoval jiný člen – (Aspen) Petr Dvořák

6. Morbidní podnikatelské prostředí zastupuje v AI Bakalova ozdoba (Aspenka) Michaela

7. (Aspen) Ivan Hodáč – kapitola sama pro sebe, přece jen o dost větší zvíře než všichni ostatní, které tu jmenuji – rodný otec i matka středoevropského Aspen Institute, jenž o něm na svém domovském webu píše: »Je zakladatelem, předsedou dozorčí rady a bývalým prezidentem Aspen Institute Central Europe. V letech 2001-2013 zastával pozici generálního tajemníka Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA). Byl také členem speciální poradní skupiny expertů, která radila Evropské komisi při vyjednávání Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) se Spojenými státy, a působil jako poradce české vlády pro evropské otázky. Ivan Hodáč působí také jako seniorní poradce ve společnosti Teneo Cabinet DN, přední poradenské společnosti zaměřené na EU. Deník Financial Times ho zařadil mezi nejvlivnější osobnosti v bruselské politice. Před nástupem do ACEA zastával pozici senior viceprezidenta a ředitele evropské pobočky společnosti Time Warner. Dříve pracoval jako generální tajemník obchodní organizace IFMA/IMACE, hlavní ekonom ve společnosti Didier & Associates a odborný asistent na College of Europe v Bruggách.«

8. (Aspen) Zdeněk Tůma – protřelý bankovní finančník, letitý ředitel ČNB

9. (Aspen) Jan Farský – ten mi tu jaksi zbyl, zatím ne moc zařaditelný, ovšem se zářnou budoucností, prognózovanou i wikipedií: »Farský byl hnutím STAN pověřen přípravou kandidátky do voleb do europarlamentu v roce 2024. Předseda hnutí Vít Rakušan uvedl, že si přeje, aby Farský kandidátní listinu také vedl,« což se i stalo.Farského tipuji na budoucího eurokomisaře. Je mladý, nadějný, tvárný, schopný (všeho) atd. – těch správných předností má ovšem víc…

Je těch aspeňáků patnáct, jak jsem slíbil, že jo? A teď si v téhle anketě nedotknutelných (zatím) vyberte, kdo z nich by měl být dotknutelný nejdříve. Máte na to celý víkend. Šťastnou volbu vám přeje

Pavel Votruba

3 KOMENTÁŘE

 1. ❗️🇨🇿🇺🇸Petr Pavel ukázal, kdo jsou jeho loutkovodiči, tvrdí opozice. Budoucí šéf Pavlovy kanceláře Milan Vašina má vazby na Petra Koláře a miliardáře Zdeňka Bakalu. Všichni jsou spojení se středoevropskou pobočkou Aspen Institute, v jejímž čele stojí budoucí hradní kancléř.

  💰Jak je známo, otevření pobočky Aspen Institute v České republice podpořil podnikatel Zdeněk Bakala a v jeho dozorčí radě dnes zasedá Bakalova manželka Michaela. Kromě toho nadace manželů Bakalových pravidelně sponzoruje samotnou organizaci. K otevření pobočky Aspen Institute, k němuž došlo v roce 2012, přispěla mimo jiné i bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová.

  🙍🏻‍♂️Kromě toho v Aspen Institute působí i bývalý český diplomat a prezidentův poradce Petr Kolář. Někdejší český velvyslanec v USA momentálně zasedá v Mezinárodním poradním výboru Aspen Institute Central Europe, což je uvedeno na stránkách organizace.

  📌Pavlovo rozhodnutí dosadit výkonného ředitele Aspen Institute pro střední Evropu do čela prezidentské kanceláře narazilo na kritiku opoziční SPD.

  🖋„Prezident Pavel se nerozpakuje veřejně ukázat, kdo jsou jeho loutkovodiči. Vedoucím prezidentské kanceláře se stává šéf vlivné globalistické organizace Aspen Institute pro střední Evropu Milan Vašina. Aspen Institute je „think-tank“ úzce propojený s americkou vládní administrativou a establishmentem označovanými jako americký Deep State,“ uvádí se na Facebooku ústecké buňky SPD.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen (*ttps://42tcen.com/)

 2. Tak si říkám, co je to za názor, vyjmenovat tu pár lidí současné politické reprezentace i zcela soukromých a ukájet se představou, že je naházím do vařící vody. Votrubo, ty jsi neskutečný lidský a morální ubožák.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here