Víkendová anketa aneb Zuzi, Zuzi, Zuzano, kam s tebou?

A tak spali a spali. A spali a spali a spali, a když se beruška Evička probudila, byli brouček Péťa a beruška Zuzanka vzhůru. Leželi v lánské posteli a povídali si. »Petříčku, dáte mně Migů-29?« »Migů? Jakých pak Migů? Zuzanko, vždyť ani my žádný nemáme.«

Možná se takový dialog mezi prezidenty Pavlem a Čaputovou takhle nebo podobně odehrál, možná ne. Ale řekl bych, že spíš jo, poněvadž při společné noci na zámku v Lánech bych se divil, kdyby na tohle téma nepřišla řeč. Na Slovensku se vzduchem žene průser jako hrom, neb šéf obrany Kaliňák chystá žalobu z vlastizrady na svého předchůdce Naďe za dodávku všech slovenských Migů-29 na Ukrajinu, čímž de facto fatálně ohrozil protivzdušnou obranu Slovenska. A že se ta žaloba sveze i na Zuzu, coby vrchní velitelku ozbrojených sil SR, je nabíledni. Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú…

Možná právě kvůli tomu jí socialistický rozvědčík a Gottwaldova vysokoškolačka nabídli chrupkání v Lánech. Mimochodem – zrovna dneska, 15. června, je tomu celých děsivých 5 let, co se Čaputka stala prezidentkou Slovenska.

Je mi jasné, že »Pavlíci« Zuzi, Zuzi, Zuzi, Zuzanu ve štychu nenechají. Takže co by jí asi tak mohli nabídnout, až po ní slovenská prokuratura půjde a v Leopoldově s ní už budou počítat?

1. Zuzi, Zuzi, Zuzano, budeme ti hrát…? Mno, to by bylo první slovenské ženské prezidentce dost k prdu, nehledě k tomu, že muziky si doma užije až až – třeba té fanfárové, až ji povedou k soudu.

2. Politický azyl…? Ten určitě, ale… na jak dlouho?, než se to tu s omylným a chybujícím příslušníkem Varšavské smlouvy zhoupne a taky i jemu budou hrát… Slyšte rozsudek jménem republiky…

3. Poradkyni Černochové, že by jí ponúkli… Logiku by to dávalo, neb zloduch Naď jí ho už dělá (možná i to tamto…), jenže i to moc budoucnosti nemá, páč i nad Janinou se mračna stahují, páč i na ni chystá ruská prokuratura a skupina mezinárodních aktivistů stejnou žalobu jako na Naďe.

4. České občanství…? Hm, jako že by ji zamíchali mezi nové spoluobčany z Ukrajiny a černých zemí? Takhle se to přece dělalo s nacistickými pohlaváry po válce, že? Ne azyl, ale hned občanství dostávali kdesi v jižní Americe. Nicméně i tohle by asi nemělo dlouhého trvání, také u nás se dříve či později bude gruntovat. Věřte, že bude.

5. Plastickou operaci…? Ta se přímo nabízí, ale nevím, zda by do toho Měšťák šel. Vzpomeňte si, jak blbě dopadl po plastice nadporučík Bláha (Radoslav Brzobohatý) ve dvanáctém z Třiceti případů majora Zemana. Jeho bývalá milenka (Carmen Mayerová) ho poznala na první dobrou.

6. Skrýš právě na zámku v Lánech…? Že si to jako teďka vyzkoušela? Jakou škvírou jí budou podávat jídlo? Nebylo by divu – konec konců, kdyby tenhle zámek uměl mluvit, jistě bychom se dozvěděli strašné věci. Tohle je učebnicový příklad toho, když i sám zámek musí mít pusu na zámek.

7. Úklid…? Nemyslím ten klasický s koštětem, ale někam do těch zemí, kde Pavel vyškemral chechtáky na nákup munice pro Ukrajinu (je-li to pravda).

8. Úklid…? Teď ten klasický myslím. Co když si to předevčírem prubla, když tam s Pavlíky nocovala? Trošku by ji spitvořili, moc by ani nemuseli – tady by maskérům přirozená nekrása ušetřila hodně času…, nějaký šátek na hlavu, zástěru, tepláky… asi by to chvíli fungovalo.

9. Motorkářku…? Kožený ohoz, helma – v ní by ji poznal málokdo a s Pavlikem by kolem zámku mohli závodit, než by si zase nabil hubu. Pár okruhů by zřejmě odjeli, než by si pro ni/ně přijel »anton«…

10. Velvyslankyni ČR na Ukrajině…? Varianta nejreálnější, byť i tato jest s poměrně krátkým časovým limitem – nicméně tohle by bez pochyb byla pro Zuzi, Zuzi, Zuzi, Zuzanu nejideálnější parketa. Z Prahy do Kyjeva by ji už nějak skrytě převezli, fachman Koudy by jistě rád pomohl. Vlastně letět by klidně mohli přes Slovensko, protože by je nemělo co sestřelit… Že si to ta Zuza ale uměla zorganizovat, co?

Držím palce ministru Kaliňákovi, aby tu žalobu dotáhli do zdárného konce. Vám zase držím palce, abyste si náležitě užili víkendové dny. Třeba jukněte do Lán, jestli se v okolí zámku nekopou nějaké tajné příkopy a chodby. A když by na vás pokřikovala uklízečka, jako že co se tam vochomejtáte, zbystřete – možná to už bude Zuza na odpolední směně…

Pavel Votruba

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy