Home Názory Víkendová anketa – Nejsou školy, budoucnost jen s voly?

Víkendová anketa – Nejsou školy, budoucnost jen s voly?

Pavel Votruba

Letos zamířil na střední školy nejsilnější ročník za posledních 30 let. A nastal totální propadák. Ani samé jedničky v osmé a deváté třídě nezaručovaly, že chlapec či děvče budou smět studovat. Chybí školy, chybí učitelé, chybí koncepce, chybí všechno. Třiatřicet let trvající devastace českého školství může konečně zvolat »hurááá«.

Základní strategie, vpouštět do života co nejméně vzdělaných mladých lidí, se během několika příštích let naplní zcela. Čím méně člověk ví, tím snadněji je ovladatelný, manipulovatelný, poddajný…, jak chcete, těch synonym existují spousty. Že v devítkách tento rok skončí onen nejsilnější ročník od roku 1993, přece ministerstvo školství vědělo. Nechalo to ovšem plavat. Ale nejde o toto. Věrně se to podobá covidu a válce na Ukrajině, na které se také svádí malér, jehož zárodky vznikaly dávno, dávno před tím. Covid a válka onen ekonomicko-hospodářský malér jen odkryly a možná trochu urychlily. Nastal by však tak i tak. Totéž platí na margo středních škol. Dnešní průšvih se také formoval mnohem dříve a ten silný ročník ho také jenom ukázal v plné nahotě a možná trochu urychlil.

Jaká nás čeká »vzdělanostní« budoucnost, co myslíte?

1. Zhruba stejná, jakou kdysi tehdejší kolonizátoři přichystali pro Afričany. Drž hubu a makej. A my z tebe sedřeme kůži, abychom několik málo století na to vyřvávali žvásty o demokracii a právech černochů na svobodu a lynčovali každého, kdo z úst bez jakýchkoli nenávistných úmyslů vypustí slovo »negr«.

2. Nulová, protože už tak děsivá situace se dál bude rok od roku zhoršovat. Navíc problém není jen v nedostatku středních škol, ale i v šílených učebních osnovách a v »neošetřeném« uplatnění čerstvých absolventů.

3. Sázka na tržní školství se škaredě nevyplatila. Odstranilo se plánování jako socialistický přežitek, v kurzu byly a jsou jen tzv. lukrativní obory, což vedlo k jedinému možnému výsledku – k totálnímu »oborovému« přetlaku na straně jedné a totálnímu nedostatku na straně druhé.

4. Čeká nás blbá budoucnost ve všech ohledech.

5. Americký generál Robert Edward Lee (proslavil se zejména tažením proti Mexiku 1846 – 1848) prohlásil, že »vzdělání člověka není dokončené, dokud nezemře«. Z toho pro dnešek a hlavně zítřek plyne jediné – že budoucí generace »zemřely«, aniž by se té budoucnosti dožily.

6. Globálním elitám nastanou zlaté časy. Poddajný lid nikdy nepřijde na to, že je »poddán«, že je zotročován. Ještě bude svým novodobým drábům tleskat a plácat je po ramenou. Konec konců, toto se již děje…

7. Střední školství se přemění na zájmový kroužek bez jakýchkoli vědomostních a vzdělanostních ambicí. Jako když kluci chodí do kroužku řemeslných prací a holky do šití. Chceš, nechceš… vždyť je to fuk.

8. Vzdělání se postupně stane zásadním symbolem pro omezování svobody. Jestli nebudeš poslouchat, půjdeš za trest do školy a tam ti ukážou…

9. Speciálně Česká republika bude opět vzorem, jakým je nyní v neohraničené pomoci ukrajinskému režimu s nepřehlédnutelnými nacistickými projevy. Tentokrát bude evropským centrem nevzdělanosti a odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří by byť jen ve snu zauvažovali, že se nenechají koupit jak prodejné děvky. A stejně tak že se budou i prodávat.

10. Národ Palackého, Nerudy, Němcové a desítek dalších národních buditelů upadne v zapomnění.

Ano, máte pravdu. Tentokrát to moc veselé, natož vtipné čtení nebylo. Proto vás ani nebudu obtěžovat těmi obvyklými řečičkami o losování a výhrách. Výhrou je samo vzdělání. Popřemýšlejte nad obsahem oněch deseti bodů. Když se s nimi ztotožníte, když je pochopíte, v ten moment se stanete vítězi. Sami pro sebe. To je totiž ta vůbec nejdůležitější výhra v životě. Když člověk pochopí… Hodně štěstí a hezký první červnový víkend vám všem přeje

Pavel Votruba

2 KOMENTÁŘE

  1. 🇺🇦Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si neváží životů ukrajinských vojáků, kterých je ochoten obětovat tisíce, uvedl na svém blogu bývalý poradce šéfa Pentagonu plukovník Douglas Mc Gregor.

    „Ukrajinští vojáci si začali uvědomovat, že se jim moc nedaří. Postupně si začali uvědomovat, že jejich životy nestojí za nic, posílají je na smrt zbytečně a lidé, kteří sedí v Kyjevě, jsou zkorumpovaní zločinci,“ řekl důstojník.

    Dodal, že podle něj spousta ukrajinských vojáků uvažuje o odstranění prezidenta Zelenského.

    Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here