Home Názory Vláda dokončila svoji krádež na seniorech

Vláda dokončila svoji krádež na seniorech

Přísaha absolutně nesouhlasí s podobou Zákona o důchodovém pojištění, který vláda na sílu protlačila. Odmítáme snížení řádné valorizace z 1/2 růstu reálných mezd na 1/3, stejně jako zrušení mimořádné valorizace a její nahrazení jednorázovým příspěvkem. Nesouhlasíme s prodlužováním věku odchodu do důchodu, stejně jako s dvojí penalizací lidí, kteří odejdou do předčasného důchodu.

Pokud je někdo krácen na penzi koeficientem 1,5, protože se rozhodl jít do předčasného důchodu, neměl by být trestán ještě podruhé tím, že se mu k tomu nebude valorizovat zásluhová část důchodu. Naopak je třeba srovnat podmínky pro vysokoškoláky, kteří jsou novou minimální délkou 40 let pojištění, místo původních 35, značně znevýhodněni, a nastavit podmínky pro zvyšování porodnosti, bez které se z dlouhodobého hlediska absolutně neobejdeme. To v »reformě« zase chybí a mělo se s tím začít už dávno!

Pokud nepodpoříme zvyšování porodnosti prostředky jako vyšší slevy na děti, zvýšení rodičovského příspěvku aj., bude nám chybět stále více nenarozených dětí a v budoucnu nebude mít kdo vydělávat na důchody.

Kde na to vzít? Důchodový systém je sice už v pololetí v deficitu 40 miliard, ale stačí, když řádně zdaníme nadměrné zisky (110 miliard), dividendy zahraničním korporacím, zamezíme odlivu peněz do daňových rájů (350 miliard) a začneme šetřit. A tím šetřit myslím u sebe, vládo! Zbavte se svých tří zbytečných ministerstev, náměstků, poradců a politických trafikantů a snižte své provozní výdaje minimálně o 15 %. Okamžitě! K tomu se zaměřte na exekuce, kde kvůli šedým zónám přicházíme podle Daniela Prokopa ročně až o 12 miliard, a podpořte pracující důchodce. To vše jsou jasné a konkrétní kroky, jak situaci řešit.

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

2 KOMENTÁŘE

 1. Počítají se do seniorů i výsluháři-policisté, vojáci, hasiči, celníci, hlídači věznů (policistky, vojačky, hasičky, celnice, hlídačky vězňů) , kteří dostávají rentu-od 40,45 let ?
  Jestli to někdo ví, tak by to sem mohl napsat.

 2. Jurečka z KDU-ČSL se raduje, že z ČR se stal vysávaný protektorát. :

  😀Stačilo málo, jen pomáhat Ukrajině: Jurečka se raduje z toho, že Brusel podle něj začal respektovat Českou republiku.

  Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky až donedávna platilo, že Česká republika byla v Bruselu považována za stát, se kterým nemělo smysl jednat.

  „Měli jsme nálepku potížistů, protože jsme neuměli přesně říct, co vlastně chceme. Někdy bylo těžké, abychom dodrželi slovo až do finále,“ uvedl.

  Podle jeho názoru se to ale s loňským rokem a českým předsednictvím změnilo.

  „Nejen zástupci evropské komise a parlamentu, ale i ostatní vnímají Českou republiku s respektem v tom, jak jsme přistoupili k pomoci Ukrajině,“ sdělil ministr.

  „Loňský rok nás vyšvihl do sedla. Česká republika má fakt dobrý zvuk,“ vyslovil přesvědčení ministr.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here