Home Názory Vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého

Vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého

Je zcela (ne)pochopitelné, že v době končící světové hegemonie USA, vnášející nesoulad do globální harmonie, český mainstream informuje spíše negativně a ironicky o průběhu státní návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky v Rusku, ke které došlo ve dnech 20.-22. 3. 2023. Přitom slovy prezidenta RF Vladimíra Putina, Rusko a Čína představuje partnerství vázané na budoucnost.

Taková a podobná konstatování v době praktikované mediální cenzury a plné podřízenosti české vlády zájmům USA je naivní očekávat. Mediální informovanost našich občanů o zahraničních událostech a jejich provázanosti je zcela odlišná.

V případě ČLR představuje právě tento Západem označovaný komunistický stát pro Bidena a jeho válečné jestřáby největší hrozbu.

V případě druhého válečného strašáka, Ruské federace, jak jej prezentuje NATO a jeho podřízená odnož EU, celé vyspělé (ve skutečnosti upadající) západní společenství za největší současný úspěch považuje vydání zatykače na Putina Mezinárodním trestním soudem. Mezinárodní zatykač je vydán v době, kdy si svět připomíná 20. výročí americké invaze do Iráku, kdy vzhledem k této válečné události USA ztratily morální pravomoc pomáhat stíhat ruské válečné zločiny na Ukrajině, protože samy spáchaly mnoho stejných zločinů, včetně invaze do dalších států.

Co říci k závěrům setkání Putin – Si. Zcela logicky nenaplnilo plané a naivní naděje USA, dle kterých »Čína měla zatlačit« ve věci Ukrajiny. Naopak, jak konstatuje druhá strana, Rusko a Čína doslova a do písmene staví mosty. Podle prezidenta Putina tato přelomová událost znovu potvrzuje zvláštní povahu rusko-čínského partnerství, které bylo vždy postaveno na vzájemné důvěře, respektování suverenity a zájmů toho druhého.

Právě vzájemná důvěra, respektování suverenity a zájmů toho druhého jsou hodnoty, které by měla upřednostňovat i naše současná vládnoucí garnitura. Prosazování naší zahraniční politiky na všechny světové azimuty, nikoliv ponižující a slepá podřízenost České republiky zájmům USA a jeho »nástroje« NATO v prosazování světové nestability.

Miroslav Kavij

2 KOMENTÁŘE

  1. Čechistán je jedním z nejservilnějších vazalů amerického režimu, takže od zdejší provládní propagandy se nějaké objektivní informace nedají čekat.

  2. Koordinátor strategické komunikace Rady národní bezpečnosti Bílého domu John Kirby v úterý vyzval čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a naléhal na Rusko, aby stáhlo své jednotky z Ukrajiny.
    Zároveň zdůraznil, že Spojené státy nepovažují postoj Číny za nestranný, protože Peking speciální vojenskou operaci neodsoudil
    ————————Pokud by Čína odsoudila obranu Rusů proti útoky USA , NATO ,Britanie a dalších na Rusko, tak by ,podle USA, byl postoj Číny NESTRANNÝ . S lidmi , kteří takhle mění význam slov je škodlivé jednat

Comments are closed.