Home Názory Vzkvétající fašismus na summitu CME

Vzkvétající fašismus na summitu CME

Ovace, potlesk a nekritický obdiv. Euforie na adresu ukrajinského prezidenta Zelenského po jeho vystoupení na bruselském summitu prezidentů a premiérů členských států EU, alias centrálního mozku Evropy (CME), 9. 2. 2023 jsou příznakem další fáze fašizace tohoto skomírajícího »superstátu«.

Po zhlédnutí záběrů z onoho setkání by občan mohl nabýt dojmu, že slavní vůdcové na summitu byli zasaženi účinky předchozí konzumace koláčků s přísadou »jistých žádoucích« látek. Nebo zda jim na zahájení summitu nebyl vnucen k promítnutí dobový filmový dokument z roku 1942, kterak český národ přísahá věrnost Třetí říši.

Evropští lídři si stále jaksi nechtějí připustit, že Evropa a svět již nebude jako před 24. 2. 2022, kdy současný prezident Ukrajiny neústupně prosazovanou (a USA doporučovanou) politikou vůči RF zatáhl svou zemi do válečného konfliktu mezi světovými mocnostmi RF a USA.

Namísto hledání cest a způsobů, jak dostat téměř rok trvající konflikt na úroveň mírového jednání, se mnozí evropští lídři budou nadále předhánět v nezištné pomoci na všech úrovních Ukrajině na úkor bezpečí a sociálního zabezpečení svých občanů. Je zbytečné připomínat, že hlavní housle v tomto směru hraje ČR se svým triem Fiala, Černochová, Pavel.

Řekněme si znovu a narovinu, že Ukrajina se v blízké budoucnosti členem EU ani NATO nestane. Nebude tím obohacením pro ostatní státy, o kterých naše »vládní trio« neustále básní.

Skutečnosti týkající se především korupce, která je zde národním sportem, předchozí rozkradení a »rozparcelování« Ukrajiny mezi oligarchy, válkou zdevastovaná ekonomika s obrovským státním dluhem v době, kdy je tento stát téměř vylidněný, jsou nezpochybnitelné faktory přivádějící Ukrajinu do pozice pouhého »přežití«.

Zatímco naše vládní reprezentace se nadále zuby nehty drží špatné karty, na kterou vsadila ještě před vypuknutím válečného konfliktu na Ukrajině, stále více lidí začíná procitat z každodenního lhaní mainstreamových medií. Začínají stále více vyhledávat zdroje a informace z alternativních medií o skutečném průběhu konfliktu, co předcházelo jeho vypuknutí, o co v něm skutečně jde.

V tomto směru doslova láme rekordy dokument, který je možné zhlédnout na youtube pod názvem Drahá Ukrajino, musíme si promluvit.

Za 14 dní od jeho zveřejnění vzhlédlo 361 tisíc uživatelů a čile tak konkuruje nenávistným článkům plátku Forum24, sdílejícím hodnoty liberálního konzervatismu a chrlícím nenávistné příspěvky proti politikům prosazujícím skutečné zájmy naší země.

Lidem, kteří s obsahem videa nejen souhlasí, ale navíc se domnívají, že politika současné vlády jde proti zájmům naší republiky a jejich občanů, bych snad jen v době zavádění cenzury pod pláštíkem ochrany demokracie doporučoval některé pasáže veřejně nekomentovat. Vyhrůžky nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, že adorace ruského útoku na Ukrajinu by mohla být trestným činem, se začínají naplňovat v praxi. Svoboda slova zaručená Listinou základních práv a svobod jako součástí ústavního pořádku České republiky byla prolomena, začíná doba politických procesů.

Miroslav Kavij

1 KOMENTÁŘ

  1. Zelenskij není ukrajinský prezident, je to loutka dosazená americkým režimem po puči proti legitimní a demokratické ukrajinské vládě.

Comments are closed.