Home Názory Zase jedna show pro nezasvěcené

Zase jedna show pro nezasvěcené

Show kolem soudce Fremra a vlastně i pod stůl zametené některé »socialistické rozsudky« nynějšího předsedy Ústavního soudu svědčí o tom, že něco s touto nejvyšší soudní institucí není v pořádku. Že nejde o odbornost výkladců jednotlivých paragrafů Ústavy, ale o ovládnutí soudu těmi, kteří mají »správný politický názor« a tedy budou ve smyslu tohoto myšlení »usměrňovat« jednání politických a nepolitických složek naší republiky.

Dobře sloužící prezident, který »v dobré vůli« vybral bývalého soudce Mezinárodního trestního soudu a Nejvyššího soudu u nás za kandidáta do toho Ústavního dokonce pod tlakem jmenování již schváleného kandidáta zatím zadržel. Přitom Fremr patří k soudcovské elitě, proto ho předchozí dokonce pravicové vlády navrhovaly do jeho vysokých soudcovských funkcí. Důvodem je »nařčení« z toho, že odsoudil před listopadem několik lidí v procesu »záškodníků z Olšanských hřbitovů«, což byla politická kauza, a řadu obviněných, kteří se pokusili emigrovat. Fremr se hájí, že postupoval podle tehdejších platných zákonů.

Ostatně ani dr. Baxa není čistý. Také na něho se něco objevilo z předlistopadové minulosti. Také on jistě postupoval podle práva a odsuzoval podle tehdejších zákonů. Alespoň takové čekám zdůvodnění.  Na rozdíl od dr. Fremra členem KSČ nebyl. Oba však měli ještě jedno společné. Po listopadu začali aktivně sloužit nové moci, Baxa jako předseda rehabilitačního senátu v Plzni, Fremr např. odsouzením Karla Hoffmanna za »zastavení vysílání rozhlasu v době vstupu vojsk Varšavské dohody«. Atd.

Jde tedy o právdoktory, jimž by současná moc měla být vděčna. Vlastně vděčna je, proto se oba dostali do tak vysokých funkcí. Pokud jde o Baxu, ti z radikální pravicové skupiny, která chce také získat ždibeček moci alespoň v Ústavním soudu, neuspějí. Vzpomněli si pozdě. Z funkce předsedy ho nikdo neodvolá. Pokud jde o dr. Fremra, raději se vzdal kandidatury. Zřejmě ho ultrapravicová lobby nenechala dýchat. Ví Bůh, co tomu ovšem řeknou nadřízení mimo naší vlast, pro které byl zárukou »správné demokracie a výkladu práva« a za minulých více než třicet let to dokázal.

Pro ně to musí být nepříjemné. Kdo bude lépe sloužit jistým zájmům, než ten, který má v životopise »škraloup«? A Baxa? Ten už sloužit začal. Jestli si někdo myslí, že konečně pod jeho vedením Ústavní soud bude odpolitizován, mýlí se. Platí pro něho totéž, co pro kandidáta Fremra. Sloužit ještě lépe než jeho předchůdce Rychetský a z pozice šéfa Ústavního soudu korigovat případné vybočení ostatních orgánů z cesty, která je »jedině pravá«, »demokratická«, a odpovídá zájmům Washingtonu, Bruselu a Bilderbergu.

Jiří Vábr

5 KOMENTÁŘE

 1. Komunisti odevzdali zemi bez dluhů s fungujícím hospodářstvím po kontrarevoluci 1989.
  Za 34 let se buržoasii podařilo tento stát zdevastovat, zadlužit a zatáhnout do cizí války.

  • Jak tedy vysvětlíte proč to fungující hospodářství bez dluhů, potřebovalo na jakoukoli novější technologii devizy a nákup licence ze krachujícího západu, když to bylo druhé nejlepší státní řízení – socialismus) před tím prvním a to je komunismus.

   • Výrobci hudebních věží, videorekorderů, silonových košil a jiných, pro život NEZBYTNÝCH věcí, chtěli marky, eura, dolary
    To, co jste napsal je trapné.ČSR měla příjmy z licencí za materiál na kontaktní čočky a kontaktní čočky, za spektrální analyzátory materiálů, tryskové stavy, stroje na netkané textilie a spoustu jiných věcí (také na PLUH od bratří Veverků) V žádné oblasti se nevyrábí všechno – automobilkám chybí čipy, které musí kupovat z Číny.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here