Home Názory Zatímco na Hradě a ve Strakovce…

Zatímco na Hradě a ve Strakovce…

Nadcházející říjnová a listopadová výročí, která v projevech našich rádoby státníků budou překypovat slovy svoboda a demokracie, zcela jistě povedou k zamyšlení mnohých občanů. K úvahám nejen o tom, v jakém stavu se skutečně země nachází, proč tomu tak je, ale především jak ze současné šlamastiky ven.

Nový »majitel« Hradu PePa, slibovaný řád a klid zřejmě již nenastolí. Kancelář prezidenta republiky (KPR) se svíjí v osobních křečích jeho zaměstnanců a zatím má daleko k poměrům z doby svého tolik kritizovaného předchůdce Miloše Zemama. I za tohoto stavu, v době, kdy stát okrádá své občany každým dnem, dochází u mnohých zaměstnanců KPR ke skokovému navýšení platů téměř o 25 %, na symbolických 100 tisíc Kč.

O »nápadech« agenta Pávka, které dle mnohých právníků hraničí s vlastizradou, je zbytečné se zmiňovat. Doufejme jen, že to, co nestihl Havel, počínaje rozbitím republiky, nedokončí právě Pepa.

Ani ve Strakovce stav růžovější není, ba naopak. Fialův kabinet v pohodě přečkal třetí pokus o svržení. Může tak s úsměvem na tvářích ministrů pokračovat v realizaci nedávno ohlášeného druhého restartu České republiky, avizovaného lhářem Fialou. V další devastaci ČR, jejím astronomickém zadlužování dalších generací občanů.

Jak bude nový vládní restart asi vypadat, je zřejmé z »úspěchů« dvouletého prvního restartu. Znehodnocení úspor občanů o cca 20 %. Ožebračení seniorů v důsledku přijetí protiprávní úpravy valorizace penzí. Nedostatek základních léčiv, na který si prý máme zvykat. Hroutící se nejen sociální a zdravotnický systém.

Hitem k dosažení avízovaného druhého restartu ČR má být zřejmě nedávno přijatý vládní konsolidační balíček opatření 2023. Ten ve skutečnosti bude jen pokračováním ve vysávání téměř prázdných peněženek rodin o dalších desetitisíce korun ročně, kterými Fiala se svými kumpány bude navyšovat vojenský rozpočet na nákupy předražené armádní techniky a zbraní určených pro potřeby USA a NATO v jejich válce s RF a následně s ČLR, a pokračovat v dosavadní bezmezné podpoře přibývajících občanů z Ukrajiny na našem území na úkor našich občanů.

I za této situace jednotliví ministři pamatují ve svých výdajích na sebe a svá ministerstva. Příkladů rozmarů přibývá každým dnem, viz nedávný Jurečkův nákup atypického nábytku do své kanceláře za statisíce korun.

Občané mají na probuzení necelé dva roky. V případě poslaneckých voleb se rozhodnout, zda chtějí vládu, která napodobí v současné době vznikající kabinet Roberta Fica na Slovensku, vládu pronárodní, vlasteneckou, protifašistickou, bez vlivu a zasahování do vývoje státu cizími neziskovkami, nebo další vládní zatahování občanů ČR do podpory válečných imperialistických choutek USA. Pokud již nebude pozdě.

V případě příštích prezidentských voleb přejme prezidentu Pávkovi, aby jej nepostihl syndrom občanů našich východních sousedů, kteří se na veřejných mítincích a shromážděních nebáli skandovat o končící dámě z Pezinoku, že je americká agentka apod., což urychlilo její veřejné prohlášení, že již nebude v prezidentských volbách svoji pozici obhajovat. Můžeme jen spekulovat, zda případné podobné prohlášení současného prezidenta bude z jeho hlavy, nebo na »doporučení« z americké ambasády.

Miroslav Kavij

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here