Home Názory Zatykač, vazba, soud…

Zatykač, vazba, soud…

Devět let včera uplynulo od nelidského masakru v Domě odborů v Oděse. Oficiální média se ani čárkou nezmínila.

»Jak zabili Oděsu« – to je název vzpomínkového komentáře na děsivou událost toho dne, zveřejněného na webu rg.ru.

»Vše, co se stalo 2. května 2014, je dnes v Kyjevě, v Evropě a v Americe zasypáno popelem zapomnění. Byl to den zuřivého nacismu,« soudí pamětníci.

Odpůrci Euromajdanu (Euromajdan = Spojenými státy iniciovaný převrat na Ukrajině, svržení prezidenta Janukovyče – únor 2014) uspořádali na hřišti Kulikovo časově neomezené shromáždění a postavili zde stanový tábor. Druhého května se hrál fotbalový zápas mezi Černomorcem Odessa a Metalistem Charkov. V hledišti usedli nejen řadoví fanoušci, ale i početná skupina euromajdanistů a také příslušníci ultras a zejména nacistického Pravého sektoru. Po zápase začaly v centru města nepokoje, část antimajdanistů byla nucena uchýlit se do budovy Domu odborů. A pak do jeho oken vlétly Molotovovy koktejly. Začalo hořet. Lidi vyskakující z hořících oken zabíjeli ostřelovači buď přímo, nebo je po dopadu na zem dobíjeli kovovými tyčemi. V tomto pekle zemřelo 48 lidí, osm dalších při pádu z oken. Jiných šest bylo zabito na ulicích, více než 300 zraněno.

»Odessa Khatyn« – tak nazývají očití svědkové nelidský masakr neozbrojených lidí doslova v centru města. V prvním týdnu po incidentu budovu Domu odborů nikdo nehlídal. Po vynesení znetvořených těl obětí, mezi nimiž byla i těhotná žena, kterou nacisté uškrtili, tam všichni prošli bez překážek. A nevěřili svým očím, že se něco takového vůbec může stát. Obrovské dveře vyhořely do základů.

Vstupujete dovnitř… nos zasáhne štiplavý zápach, který impregnuje stěny a strop. Mnozí byli přesvědčeni, že se v té době používaly i zakázané chemické zbraně, protože mrtví lidé padali na zem jako mouchy.

Šéfové orgánů činných v trestním řízení, kteří 2. května 2014 lhostejně sledovali běsnění nacistických hord, se rychle střídali – měnila se svědectví, zadržovaní, svědci i konkrétní vyšetřovatelé.

Nejrouhavější verzi předložila zvláštní vyšetřovací komise v Kyjevě: Velký počet obětí následkem požáru měl prý na svědomí vítr. »Poryvy větru změnily procesy výměny plynů. To vedlo k tomu, že zóna, kde lidé mohli dýchat, prostě přestala existovat a vytvořila se past, která způsobila jejich smrt,« řekl člen vyšetřovací komise Alexander Balinský (Zdroj: rg.ru.).

Ve prospěch těchto nelidských zvířat, tohoto nelidského dobytku, těchto nelidských zrůd dala vláda Petra Fialy všanc českou zemi – její ekonomiku, hospodářství, občany, BUDOUCNOST. Kdy už konečně někomu dojde, že demonstrace ani sebevlastenečtější hesla nic nevyřeší, že je třeba konat? Podporuješ vrahy? Strháváš k této podpoře i ostatní? Sám jsi spolupachatel! Na tyto skutky přece paragrafy pamatují, ne? Tak je sakra použijme! Shromažďovat se před úřadem vlády, to je jako jít se stříkací pistolkou na medvěda. Ještě se vám vysměje! A ONI se nám vysmívají, protože demonstrace je nijak neohrožují. Zatykač, zatčení, vazba, soud… – cokoli jiného je marněním času.

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. Fiala a vláda Petra Fialy a celá Pětikoalice má na rukou krev Ukrajinců svojí podporou zbraněmi a penězi války na Ukrajině.
    Černochová z ČR byla první, kdo začal posílat zbraně na Ukrajinu, aniž by se zeptala občanů ČR.
    Ze zločinu podpory války se tito lidé budou jednou zodpovídat.

Comments are closed.