Home Názory Zavřeme hranice a bude po problému!

Zavřeme hranice a bude po problému!

Pavel Votruba

Česko se podle ministra vnitra chystá na zimní vlnu uprchlíků, kterých prý může být hodně – vzhledem k poničené infrastruktuře na Ukrajině. Rakušanova všeobjímající vstřícnost je však ta tam. Buď to jen hraje, nebo má vážně strach, že tohle už nedá a že by se mu také mohlo leccos přihodit. Mrtvolný vak s Putinem ho zřejmě začíná strašit dnem i nocí…

Pro novinky.cz uvedl: »Pokud jsme v současnosti v Česku na 350 tisících lidí, tak dohromady půl milionu uprchlíků jsme schopni poskytnout, byť s vypětím všech sil, základní životní standard. Všechno, co je nad půl milionu, už je improvizované ubytování.« Přesné odhady příchozích nechtěl Rakušan zmínit, naznačila je ale ukrajinská vláda při nedávném jednání v Kyjevě. Hovoří se však o staticích, což konec konců nepřímo potvrdil i kolínský exstarosta. »Nemůžeme si dovolit přijmout další vysoké statisíce,« zmínil.

Česká vláda ukrajinskou stranu sice prý upozornila, že má značně vyčerpané limity, ale bude to někoho v Bruselu, Londýně či Washingtonu zajímat? Když to vláda dostane příkazem na úkor vlastních občanů, postaví se na zadní a řekne NE? Těžko. Obávám se, že spíše nějakou vyhláškovou iniciativou z režimu nouzového stavu přikáže lidem, aby oni sami se o tzv. uprchlíky postarali. Třeba tím, že si je povinně nastěhují k sobě domů. Že přeháním? V téhle zemi se toho nejen za posledních pár měsíců událo a děje tolik, co se v počátku tvářilo jako nemyslitelné, že bych se nedivil ani tomuhle. »Občane, máš dva byty? Jednoho se vzdej a ve druhém se uskromni. A všechno zaplať!« Rakušan dokonce i přiznal, že Česká republika je nejvytíženější zemí v Evropě co do počtu přijatých uprchlíků.

Vážená vládo, otevřela si jim dveře na vlastní zodpovědnost. Nikoho z nás ses neptala. Ožebračila jsi spoluobčany, jen abys svým nadřízeným dokázala bezbřehou loajálnost. Zimu ve stejném módu už ale nezvládneš. Semele tě.

Radím doporučit vašemu kámošovi v teplácích a vytahaném triku, aby se obrátil na své kámoše oligarchy, aby ti ve svých honosných sídlech a na svých luxusních jachtách přijali své bližní. A taky doporučuji zavřít hranice a povolení ke vstupu do země udělit jen v případech zcela odůvodněných. I my chceme žít. U nás už je podojeno na mnoho generací dopředu.

Trefně to vyjádřil na serveru novinky.cz jeden z diskutujících: »Samozřejmě. Vytřískat z nás, co se dá. Že na nás naše děti budou naštvané, jak jsme je zadlužili pro jiný stát. Nepište mi nic o Rusovi atd. Jsem jen člověk, co se zajímá o budoucnost svých dětí. Můžeme pomáhat, ale nemusíme kvůli tomu padnout na hubu. Nevidím, že tak moc pomáhají např. Německo, Rakousko či Francie. Proč asi?«

No, PROČ ASI, pane ministře vnitra, pane premiére a vy všichni ostatní? Protože každá z vlád jmenovaných zemí, byť také ony jsou pochopitelně jen služebníkem Bílého domu, má v sobě i navzdory tomu aspoň špetku nezbytného pudu sebezáchovy. Na rozdíl od vás, kteří příkazy shora plníte bez výhrad, bez ohledu na následky. Jděte už konečně ke všem čertům!

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here