Home Názory Ze Státní opery laciná nástěnka…

Ze Státní opery laciná nástěnka…

Zdalipak někdo z vás ví, kdo to byl pan Alfons Wertmüller? Nesmutněte, nevíte-li. Ani já jsem doteď nevěděl, čímž se nad vás nepovyšuji ve smyslu, když už nevím ani já, nemůže přece vědět nikdo z vás – toliko a pouze jen konstatuji.

Nuže vězte, že pan Wertmüller byl ctěným pražským architektem, kterého ve druhé polovině 80. let 19. století pověřila vídeňská firma Fellner und Helmer vedením náročné stavby unikátní budovy Státní opery v Praze. Dílo se i za významného přispění právě Alfonse Wertmüllera zdařilo a dodnes je architektonickou chloubou našeho hlavního města.

Opačnou stranou téže mince je realita dnešních dnů, kdy se z čelní strany téhle jedinečné budovy stala jakási ošuntělá, laciná vlajková nástěnka, což jeden z diskutujících na aeronet.news a autor fotografie (nick Radek) trefně okomentoval slovy: V Praze už nevědí, do které řiti mají vlézt.

Vládnoucímu braku není, lidově řečeno, nic svaté. Vím, je to stále dokola opakování téhož, nicméně o čem jiném psát, když nic jiného než to stále dokola se opakující není tematicky k mání? Objektivně není.

Jako komentátor měním jen formu (jiná fotka na jiné budově, tank Tomáš či tank jiný v kabelce ministryně obrany, mrtvolný vak na budově ministerstva vnitra… pokračovat bych mohl do rána, kdyby se mně už nechtělo spát), obsah však je stále tentýž. Řeknete-li: změň téma, redaktůrku, odpovím: rád bych, nahoďte. To téma, ta témata.

I komentář o prosperující české ekonomice či rekordně plodících ovocných sadech či instalovaných ostnatých drátech na hranicích proti migrantům bych napsat svedl takříkajíc levou zadní. Ale pište o něčem, co není, takže zase se mi do klávesnice vrací ty vlajky na budovách, tanky Tomášové a kabelkové a vak na MV a kruh se uzavírá. A Wertmüller se v hrobě obrací…

Jan Čech

7 KOMENTÁŘE

  1. Víme, proč z českých lékáren zmizel penicilin! Veškeré výrobní kapacity a skladové zásoby míří na Ukrajinu na léčbu gangrén a streptokokových infekcí zmrzačených a zraněných ukrajinských vojáků! Penicilin je totiž i v roce 2023 volbou č. 1 pro antibiotickou léčbu po amputacích a všech komplikací spojených s devastujícími zraněními končetin! České lékárny tak dostávají na příděl 20 krabiček a šmitec! Zelenský mezitím obvinil Rusko z války v Izraeli!

    • ROZHODNĚ NEMAZAT BRÁZDU! Mě baví sledovat Brázdovy pravicové průvany v jeho prázdné lebce. Vždycky se válím smíchy, když Brázda opěvuje Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla a jejich svinstva, s jakou láskou a zaujetím k nim Brázda lne.

  2. Čechu, ty kašpare, stačí, abys napsal, že například v naší okresní nemocnici na severu byly za poslední 3 roky pořízen nová magnetická rezonance, CT, mamograf, dvacet endoskopů a dalších zobrazovacích zařízení v celkové hodnotě 130 miliónů. A víš, kolik z toho zaplatila nemocnice? 4 milióny, to ostatní šlo z dotací vámi tak nenáviděné EU.
    Ale chápu, že noty z Ruska ti o tomto mluvit zakazují. 🇺🇦 🇮🇱

    • Brázda, to je dobře, že tvoje nemocnice je tak vybavená. To si můžeš nechat zobrazovacím zařízením nechat přezkoumat tvou hlavu, jestli ji máš v pořádku. Endoskopem můžeš provést průzkum ři*tí, abys věděl do které se ti vyplatí zalézt, a na cestu si můžeš vzít praporky co jsi nalepil ke tvému diskusnímu blábolu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here