Home Názory Že to ale máme vlivné ženštiny…

Že to ale máme vlivné ženštiny…

Forbes zveřejnil každoroční seznam nejvlivnějších Češek. Žen Česka, chcete-li, a já zase šel po delší době do kolen níže než obvykle. První místo většinové majitelky skupiny PPF Renáty Kellnerové chápu, s tím nemám problém. Jen doufám, že paní Renáta se nikam nechystá letadlem…

Ovšem druhé a třetí místo, to je, vážení, šrumec… – eurokomisařka Věra Jourová (2.), věrná přísedící von der Leyenové, a na bronz si sáhla, což mě málem srazilo na kolena úplně, šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová a taky Adamová (loni až 15. – asi vydatně potrénovala…).

Myslím si o sobě, že vydržím dost, ale tohle se mnou fakt zamávalo. Koho všeho a co všechno ONY nemají ošéfované…?

»Nejvýše postavená ústavní činitelka v zemi patří k nejvýraznějším tvářím současné české politiky: před pár týdny absolvovala ostře sledovanou cestu na Tchaj-wan, kam ji doprovodila delegace sto padesáti českých podnikatelů a podnikatelek. Je také vlivným hlasem hájícím práva žen v politice i mimo ni,« komentuje Forbes její výkonnostní skok o 12 míst. »Jsem buldočí povaha,« přiznává sama Pekarová Adamová ve velkém profilovém rozhovoru.

A Jourová, to je rovněž kapitolka sama pro sebe. Prý pasivně ovládá rumunštinu, tak já jen, že by se tam mohla vydat… po Draculových stopách, a už se nevracet. Na zvracení, to z toho je ze všeho nejvíc.

»Po úspěšně zvládnutém českém předsednictví v Radě EU se nadále věnuje agendě, která náleží její pozici místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost. Rozhoduje o sankcích proti Rusku a chrání Evropu před cílenými dezinformačními kampaněmi organizovanými a placenými Kremlem,« oceňuje na Jourové Forbes.

Konec konců, i obsazení 4. místa hodně napovídá, oč se tu hraje a kdo za tyhle nitky tahá. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová je onou bramborovou medailistkou. Forbes ji kromě jiného uctívá za dohled nad vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. »Aby všechny byly zodpovědně připsány Rusům,« dodávám já.

I když na druhou stranu… divil bych se, bylo-li by tomu jinak. Kdyby stříbro brala třeba novinářka a nezastavitelná kritička dnešní neutěšených poměrů Jana Bobošíková a bronzový kov třeba mikrobioložka MUDr. Soňa Peková za pravdu o covidu. V tomto případě bych si řekl… »sakra, tady se něco mění k lepšímu, když tyto dvě odvážné dámy jsou řazeny mezi nejvlivnější české ženy«.

Ne, ne a ještě jednou ne, přátelé. Nic se nemění a ještě dlouho měnit nebude. Jenom moc nechápu až 11. místo ministryně obrany Jany Černochové. Tohle nerozdýchá a přitom má na forbesovém profilu tak hezké hodnocení. Čert ví, kde se to zadrhlo. Bude si muset nějak spravit náladu a třeba vykoupit tanky ve všech pražských modelářstvích… Aby v kabelce nenosila pořád jeden a ten samý.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. Doufám, milý Roberte, že jako špičkový novinář správně rozumíte slovíčku nejvlivnější. Není to ani nejlepší, nejpřínosnější, nejhezčí… Je to ten, kdo má největší vliv, to je jistě zřejmé… A Vy tedy soudíte, že na dnešní dění v republice, na dnešní bezútěšné poměry, má větší vliv Jana Bobošíková, než předsedkyně sněmovny a předsedkyně jedné ze stran pětikolky? Tato myšlenka mi přijde velmi pozoruhodná a Vy jste patrně pozoruhodný myslitel…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here