Víte, kdo-co jsou bumbrlíčkové? Obézní nenasytové, kteří by pořád jen žrali a žrali. Něco jako téměř tři čtvrtiny vojáků armády Spojených států amerických. No jo. A tihle bumbrlíčkové dobývají svět. A chtějí ho ovládnout. Docela psina. Nemám to ze své hlavy, ale ze studie, kterou zveřejnily webové stránky deníku New York Post. Čili žádní bulvární nazdárkové.

Už titulek hovoří za vše: Téměř 70 % amerických vojáků trpí obezitou nebo nadváhou, což ohrožuje národní bezpečnost. »Podle nové rozsáhlé studie má téměř sedm z deseti příslušníků amerických ozbrojených sil nadváhu nebo obezitu, což může ohrozit připravenost armády a ohrozit národní bezpečnost,« vysvětluje autorka komentáře Melissa Koenig (kompletní text zde).

Americká nezisková organizace se sídlem ve Washingtonu, která tuto studii zpracovala, zjistila, že 68 % amerických vojáků se podle indexu tělesné hmotnosti, který zohledňuje věk, výšku a hmotnost člověka, řadí do kategorie »nadváha« nebo »obezita«.

Zjistila rovněž, že počet vojáků v kategorii »obézní« se za posledních deset let více než zdvojnásobil – z 10,4 % v roce 2012 na 21,6 % v loňském roce. Podle zprávy zveřejněné minulý týden představuje tento trend »děsivou hrozbu«.

Z údajů Pentagonu, které získal server Stars and Stripes, pouze méně než čtvrtina současných Američanů ve věku 17 až 24 let splňuje fyzické předpoklady pro vojenskou službu.

Woody Allen kdysi pravil, že… »Obezita je vítězstvím nad buržoasní morálkou.« Mělo-li by tomu skutečně býti takto, mám pro americké vojáky, současné i budoucí, jediný vzkaz – Žerte do mrtva! Aspoň jednou budete světu prospěšní, neb po vás zůstane poražená buržoazní morálka. To není rozhodně málo. To je hodně moc, dokonce tak hodně moc, že nejvíc…

Jan Čech

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here