Home Názory Zubní protéza pro Evropu

Zubní protéza pro Evropu

Zatímco česká provládní média (proamerická, globální, protiruská a protičínská) se snaží ve veřejném prostoru vzbudit dojem jistých zásadních rozepří mezi Ruskou federací a Čínskou lidovou republikou, zejména v oblasti vojenské spolupráce, realita ukazuje na pravý opak toho.

Není žádným tajemstvím, že v zákulisí se již dlouhodobě připravuje k podpisu historicky dosud nevídaný rusko-čínský vojenský pakt, na něhož si troufne snad jedině Černochová s Řehkou se svým uniformovaným zájmovým kroužkem, a který může být za jistých okolností pro Evropu doslova smrtící. To v případě, že vlády jednotlivých zemí EU dál pojedou podle amerického diktátu a dál budou skrze ukrajinské území (nikoli ukrajinskou armádu – ta už de facto neexistuje) a naverbované žoldáky z odevšad možně provokovat Moskvu.

Pro normálního, logicky uvažujícího člověka, zveřejnila o tomto všem dostatečně vypovídající informaci agentura TASS (4. 6. 2023) pod titulkem Čína se bude nadále účastnit společných vojenských cvičení s Ruskem a dalšími zeměmi.

»PEKING, 4. června (TASS). Čína bude nadále prohlubovat bilaterální a multilaterální výměny mezinárodní vojenské spolupráce a účastnit se společných vojenských cvičení s Ruskem a dalšími zeměmi asijsko-pacifického regionu. Na bezpečnostní konferenci Shangri-La Dialogue v Singapuru to v neděli řekl čínský ministr obrany Li Shangfu. ‚Budeme se nadále účastnit společných cvičení, včetně společného cvičení China-Rusko Sea Interaction, mírových misí SCO, cvičení čínsko-kambodžského zlatého draka, cvičení čínsko-singapurské spolupráce a cvičení pro mír a přátelství mezi Čínou a Malajsií, v Thajsku, Vietnamu, Laosu a Kambodži,‘ řekl Li Shangfu v projevu odvysílaném na webových stránkách konference. Poznamenal, že Čína ‚prohloubí a rozšíří bilaterální a multilaterální výměny s dalšími zeměmi‘ v asijsko-pacifickém regionu. Mezinárodní bezpečnostní konference Shangri-La Dialogue se koná 2. až 4. června v Singapuru.«

Že Brusel na příkaz Bílého domu a Pentagonu úmyslně a dlouhodobě zatahuje evropské obyvatelstvo do válečného konfliktu s Ruskem, o tom samozřejmě není sporu. Obrazně řečeno – tragédie pro starý kontinent nespočívá ani tak ve válce samotné (každá válka je tragédii, ale o tom teď nemluvím), jako v nezpochybnitelném faktu, že Evropa tuto válku nemůže NIKDY VYHRÁT.

Konec konců – čínské ministerstvo zahraničí se minulý týden dalo slyšet, že v případě napadení Ruska ozbrojenými silami NATO nebude ČLR váhat ani minutu a půjde Kremlu na pomoc. Nechci to přivolávat, ale nabývám stále intenzivnějšího dojmu, že Evropa si nic jiného nezaslouží. Že přes držku prostě dostat musí. Jestli pak ty vyražené zuby bude schopna spočítat a uvědomí si, proč je bezzubá a kdo jediný jí tu zubní protézu může kvalitně a za slušnou cenu vyrobit, aby s ní šlo normálně kousat, má naději. V opačném případě ne.

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here