Home Názory Zvrácená logika

Zvrácená logika

FOTO - archiv

Představte si, že existují dva výrobci dnes moderních bezpilotních prostředků – dronů. Jeden je od nás z ČR, má potřebné certifikace Armády České republiky, ale armáda si jeho výrobek neobjedná. Druhý je třeba z Izraele, nemá ani certifikaci naší armády, ani certifikaci NATO, ani povolení pro lety ve vzdušném prostoru EU, přesto paní ministryně tři kusy těchto dronů chtěla koupit.

Zakázka je, jak jinak, u naší armády, bez výběrového řízení – prý za »pouhých« 8,1 mld. Kč. Ale takový výrobek bez certifikátu nelze jen tak koupit, pak nastává otázka proč, pokud je pro armádu skutečně takový dron potřebný, nedostal šanci český výrobce s předepsanou certifikací?
A tak se ptám pana předsedy vlády – je pravda, že bylo objednáno 200 kusů malých ručních dronů opět z Izraele? Hledáte v tom logiku? Já také.

Pane předsedo vlády, je pravda, že za peníze českých daňových poplatníků od českých podniků nic neobjednávate, zakázky jim nedáváte a české peníze utrácíte zejména v zahraničí? Není to logika vlastizrady, aby ve spojení s cizí mocí byla způsobena škoda České republice? Jak dlouho si to asi český daňový poplatník má nechat líbit? A nebude náš stát při takovéhle politice brzo extrémně předlužen?

Vojtěch Filip

1 KOMENTÁŘ

 1. ‼️Celkově během neúspěšného útoku ve směru na Orěchov Ozbrojené síly Ukrajiny ztratily:

  ☑️ 5 německých tanků Leopard 2 🇩🇪

  ☑️ 6 amerických bojových vozidel pěchoty M2A2 Bradley 🇺🇸

  ☑️ 3 americká obrněná vozidla MRAP M1224 MaxxPro 🇺🇸

  ☑️ 1 holandský obrněný transportér YPR-765 🇳🇱

  ☑️ 1 český tank T-72M1 🇨🇿 (to byl ten s Fialovým podpisem?)

  ☑️ 1 odminovací vozidlo BRM-2

  ☑️ 1 francouzské obrněné vozidlo VAB 🇫🇷

  ☑️ několik nákladních automobilů

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here