Home Pel mel Odčerpejte z auta benzin! A televize slízla kritiku

Odčerpejte z auta benzin! A televize slízla kritiku

FOTO - pixabay

Řecká státní televize sklidila kritiku za to, že uprostřed energetické krize odvysílala reportáž s návodem, jak odčerpat z auta benzin. Informuje o tom dnes britský list The Guardian. Ceny pohonných hmot v Řecku v posledních měsících neustále stoupají, ve středu stál bezolovnatý benzin v Aténách v průměru přes 2,37 eura (58,60 Kč) za litr, na Rhodu a sousedních ostrovech přes 2,50 eura (61,80 Kč).

»Není to příliš komplikované… ani nepotřebujete speciální hadičku, bude vám stačit i zahradní hadice,« uvedl reportér Kostas Stamu v reportáži ranního pořadu televize ERT. Po názorné ukázce pak opravář automobilů ukázal, kde lze prorazit palivovou nádrž a vykrást její obsah.

»Chlapi, jste při smyslech? Dávat lidem rady, jak krást benzin?« napsal jeden uživatel na Twitteru. Jiný zavtipkoval, že ERT příště přijde s návodem, jak krást peněženky a otevírat zámky.

Řecké úřady odolávají výzvám ke snížení daně z pohonných hmot a místo toho se rozhodly pro dotace 30 až 50 eur pro chudší majitele automobilů a motocyklů, aby uprostřed energetické krize ulehčily jejich rozpočtům. Míra inflace v Řecku dosáhla v květnu 11,3 procenta, což je nejvíce za 29 let.

(čtk)