Home Pel mel Kultura Australská rocková skupina AC/DC se po sedmileté pauze vrátí na pódia

Australská rocková skupina AC/DC se po sedmileté pauze vrátí na pódia

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Australská rocková skupina AC/DC vystoupí na pódiu v Kalifornii (USA) poprvé po sedmi letech, informovala v pátek agentura 9News. Podle ní australští hudebníci vystoupí naživo poprvé od roku 2016 na třídenním americkém festivalu Power Trip v říjnu tohoto roku.

V sestavě by se kromě zakladatele skupiny Anguse Younga měli objevit rytmický kytarista Stevie Young, baskytarista Cliff Williams, bubeník Phil Rudd a zpěvák Brian Johnson, který je frontmanem AC/DC od roku 1980.

Podle organizátorů festivalu se k Australanům na pódiu připojí rockové skupiny Metallica, Guns N‘ Roses a Tool a také britský hudebník Ozzy Osbourne.

Australská rocková kapela již dříve oznámila svůj návrat na pódium a fanouškům slíbila »triumfální reunion legendární sestavy« 1. října 2020, o nových koncertech však zatím nepadlo ani slovo.

AC/DC je australská rocková skupina, kterou v roce 1973 v Sydney založili bratři Malcolm a Angus Youngovi, původem ze Skotska. Kapela prodala po celém světě přes 200 milionů alb, z toho 72 milionů v USA. Celkově je AC/DC nejúspěšnější a nejznámější rockovou skupinou z Austrálie a jednou z nejpopulárnějších kapel na světě.

(TASS)