Home Kalendárium Čtvrtstoletí filmu Titanic: nejnákladnější i nejromantičtější

Čtvrtstoletí filmu Titanic: nejnákladnější i nejromantičtější

Je to přesně čtvrtstoletí, co se v pražském kině Lucerna konala česká premiéra amerického velkofilmu Titanic. Legenda všech legend zrodila dvě hollywoodské superhvězdy – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. A především lámal rekordy.

Titanic získal řadu ocenění, včetně dosud nevídaných jedenácti Oscarů, které zahrnuly i Cenu Akademie za nejlepší film roku. Snímek renomovaného režiséra se zařadil mezi nejnákladnější filmy v historii světové kinematografie a s celkovými celosvětovými tržbami ve výši 2,2 miliardy dolarů drží pozici třetího kasovně nejúspěšnějšího filmu všech dob.

Bývá také označován za nejromantičtější film všech dob – láska na pozadí tragédie donutí k slzám nejen něžné pohlaví. A například scéna, kdy Winsletová s rozpaženýma rukama stojí na přídi lodi a za ní stojí její vyvolený, držící ji za pas, bývá označována za jednu z nejprofláklejších v dějinách kinematografie. Stejně jako »erotický« prvek v podpalubí. Romantiku podtrhla i stylová hudba, která přinesla světový megahit My Heart Will Go On v podání Celine Dion.

(mac)

FOTO – ceskatelevize.cz

1 KOMENTÁŘ

  1. 🙂 nebo 🙁
    Byl to obraz té doby, který se hrne až do dneška-obraz sociálních nůžek.
    Celý jsem ho neviděl je části….

Comments are closed.