Home Kalendárium Herec a moderátor Nekuda patřil ke známým osobnostem showbyznysu

Herec a moderátor Nekuda patřil ke známým osobnostem showbyznysu

FOTO - ČTK/Alexander Janovský

Herec, textař a moderátor Luděk Nekuda, od jehož narození uplyne 10. října 80 let, patřil v 80. letech 20. století ke známým osobnostem českého showbyznysu. Pracoval jako rozhlasový moderátor v pořadu Mikrofórum a Dobré ráno na někdejší rozhlasové stanici Hvězda, a vystupoval pohostinsky s kapelou Rangers – Plavci, kde hrál, zpíval a uváděl jejich koncerty. Kromě toho byl i scenáristou a dramaturgem.

Během studií na ostravské pedagogické fakultě v roce 1961 založil s Pavlem Veselým a Eduardem Schiffauerem dnes již legendární divadélko malých forem Pod okapem, kde společně účinkoval coby zpěvák a trumpetista. V té době začal skládat, textovat a nahrávat své první písničky a objevoval se i v někdejší Československé televizi.

Od roku 1967 hostoval v Divadle Semafor, kde účinkoval v hrách Poslední štace a Tak co, pane barone. V roce 1969 po ukončení činnosti divadélka Pod okapem přesídlil do Prahy. Od roku 1980 působil coby dramaturg v redakci zábavy Československé televize, kde vytvářel a uváděl společně s Jiřím Císlerem vlastní tehdy nekonvenčně pojatý zábavní pořad Sešlost, kam si zval různé zajímavé hosty.

Zemřel 10. března 1988 poté, co spadl doma na schodech a způsobil si těžké zranění hlavy.

(čtk)

1 KOMENTÁŘ

  1. Velmi chytrý všeuměl ,který dovedl inteligentně pobavit ,ale samozřejmě ,že socialismus velmi efektně směřoval kulturu k slušnosti a Nekuda byl fakt prííma.

Comments are closed.