Home Pel mel Kultura Kamelie a Martinové Maxa i France zůstali zamčeni na českolipské radnici

Kamelie a Martinové Maxa i France zůstali zamčeni na českolipské radnici

Na balkónu českolipské radnice se uskutečnil 3. ročník benefičního koncertu Zpívání z balkónu českolipské radnice, tentokráte pro malou postiženou dívku Lilli, která má zvláštní onemocnění Crouzonův syndrom (specifický tvar hlavičky).

I když teploty na náměstí dosahovaly ke 37 stupňům, dorazilo opravdu hodně diváků. Jelikož si zpěváci nemohli vyzkoušet na zvukové zkoušce mikrofony, protože těsně před nimi probíhala už také několikátá akce Rozehrajeme náměstí s místními kapelami, tak se scházeli přímo před koncertem v sálech českolipské radnice, kde jela klimatizace naplno.

A tak lehce po 18.00 hodině začala celá benefiční akce. Už potřetí nastoupil imitátor a moderátor Zdenek Barnet a pozval hlavní iniciátory starostku města Česká Lípa Jitku Volfovou a zpěváka, herce a producenta koncertu Martina France, kteří takzvaně slavnostně vykopli 3. ročník.

Tudíž vše mohlo začít. Na improvizovaném pódiu v podobě balkónu zůstal rovnou Martin France a celou akci odstartoval samými rychlými rokenroly se slovy interpreta, aby se diváci hned na počátku rozhýbali a roztleskali.

Po něm nastoupilo překvapení večera v podobě mlaďoučké Natálie Neprašové. Ta si premiérově zazpívala před diváky, a to rovnou z balkónu, konkrétně s písní od Evy Farne Měls mě vůbec rád a zvládla to na jedničku.

Po mladé interpretce přišel herec a zpěvák Petr Batěk, který diváky oslovil svými autorskými písničkami. Jeho vystřídal také mladý zpěvák Tomáš Ringel, který diváky doslova přišpendlil svým velikým hlasem v kantilénových písních. Poté dorazila už ostřílená zpěvačka s mega hlasem, a navíc z České Lípy, Zuza Nová, která se s diváky rozloučila ve svém pěveckém bloku nádherným songem Mariky Gombitové Vyznanie. No a následně se představil zpěvák, písničkář a vystudovaný tělocvikář Martin Maxa i se svojí houslistkou.

Poté následovalo losování dárku pro jednoho z přítomných diváků a předávání šeků. Po sečtení všech vybraných financí, včetně šeku od Nadačního fondu Sudička a její ředitelky Hany Ulmanové, která na koncert osobně dorazila se celkově vybralo necelých 40 000 Kč a pro tuto částku si dorazila Lilli i s rodiči.

A to nejlepší zaznělo nakonec v podobě legendárního pěveckého dua Kamelie. Zpočátku Dana a Hana, jak se zpěvačky v soukromí jmenují, měly problém s pěveckými základy na flash, ale pohotová Hana měla v zásobě ještě jednu flash, která už byla funkční. A tak divákům mohly zazpívat své největší hity a celé českolipské náměstí se vlnilo v pohybu. Už teď je jasné, že se nejen českolipští diváci mohou těšit na 4. ročník této bohulibé akce, a to ve středu 21. srpna 2024.    

Dodejme, že na některé z účinkujících čekalo ještě jedno adrenalinové překvapení. Jelikož někdo nechtěně vyblokoval automatické otevírání hlavních dveří radnice, byli účinkující nuceni zůstat zamčeni v radniční budově a po hodinovém snažení byli vypuštěni náhradním vchodem a mohli se tak zúčastnit následného přátelského setkání v Hotelu Morris.

(mac)

FOTO – Zpívání z balkonu

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here