Home Pel mel Kultura Kvůli stávce hollywoodských scenáristů se v USA zastaví večerní vysílání

Kvůli stávce hollywoodských scenáristů se v USA zastaví večerní vysílání

FOTO - pixabay

Výroba nových dílů nejpopulárnějších večerních zábavných televizních pořadů v USA bude pozastavena kvůli první stávce hollywoodských scenáristů za posledních 15 let, informoval deník The New York Times.

Podle jeho zpráv budou pozastaveny mimo jiné televizní pořady The Tonight Show with Jimmy Fallon, The Late Show with Stephen Colbert, Jimmy Kimmel Live a Late Night with Seth Meyers. Stanice NBC, ABC a CBS tak budou muset během večerních pořadů vysílat reprízy předchozích epizod.

Vysílatelé populárních nočních pořadů se podle deníku v posledních týdnech pravidelně telefonicky domlouvali, aby zkoordinovali své kroky pro případ, že by stávka vypukla.

Rozhodnutí o stávce přichází po šesti týdnech vyjednávání se společnostmi Netflix, Amazon, The Walt Disney, Paramount a Apple TV o nových dohodách a zvýšení platů.

Podle CNN by stávka mohla trvat několik měsíců. Poslední stávka scenáristů se konala v roce 2007, trvala 100 dní a způsobila odvětví škody za tři miliardy dolarů. Podle televizního kanálu zastupuje odborová organizace Writers Guild of America West zájmy 11 500 scenáristů. Kromě pozastavení televizní produkce se stávka dotkne i práce na nových seriálech a filmech.

(TASS)