Home Pel mel Kultura Lidské zdraví je víc než premiéra. Komenského Labyrint se překládá

Lidské zdraví je víc než premiéra. Komenského Labyrint se překládá

Listopadové premiéry unikátního představení Komenský – Labyrint, které připravil skladatel Richard Pachman v roce, kdy si připomínáme 400 let od dopsání první verze stěžejního díla Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, se diváci nedočkají. Premiéry chystané do Prahy a Olomouce se ze zdravotních důvodů překládají na březen příštího roku.

O představení, které formou hudebních a hraných vstupů představuje klíčovou knihu, ale i život Komenského a v němž jednu ze stěžejních rolí ztvárňuje Jan Přeučil, jsme informovali zde. »I takové situace přináší život a jistě mi dáte za pravdu, že lidské zdraví je přednější nežli premiéra nového představení. Z důvodu akutních zdravotních problémů jednoho z herců z představení Komenský – Labyrint jsme nuceni odložit premiéry (14. 11. Praha a 15. + 16. 11. Olomouc) na březen 2024. Omlouváme se za komplikace, velmi nás to mrzí. Zakoupené lístky zůstávají v platnosti (samozřejmě, že je můžete i vrátit). O přesném březnovém termínu s Národním pedagogickým muzeem v Praze i s Konviktem v Olomouci jednáme a dáme vám ho brzy vědět,« napsal Pachman.

V platnosti však zůstává skladatelovo tradiční adventní turné. »V Praze a Berouně vystoupíme téměř v celém týmu z představení Komenský – Labyrint,« dodal Pachman. Termíny najdete zde.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here