Home Pel mel Kultura Nemoci, které máme v genech, můžeme změnit – zaznělo na semináři v...

Nemoci, které máme v genech, můžeme změnit – zaznělo na semináři v Praze

FOTO - www.brucelipton.cz

Jak změnit svět v této chaotické době a vytvořit nebe na Zemi? S významným americkým lékařem, vědcem a spisovatelem Brucem Liptonem se mohla veřejnost setkat osobně v Top Hotelu Praha.

Původně se měl tento event uskutečnit v létě 2020. Zavedením přísných restrikcí kvůli nákaze covid-19 však musela být akce zrušena. Společnost MIRAMI MEDIA s.r.o., která akci zorganizovala a připravila, i přes počáteční problémy spojené s restrikcemi, vše úspěšně přečkala.

Po dvouleté odmlce se pořadatelé i návštěvníci konečně dočkali a sál se zaplnil do posledního místa. »Myslíte si, že můžete svou myslí ovládnout život a stvořit nebe na zemi?« Takto silná a motivující slova zaznívala z úst Bruce Liptona. Plný sál se bořil v základech díky dlouhému a nekončícímu potlesku při každém vstupu tohoto dokonalého řečníka. I přes dosti pokročilý věk jeho energie nezná limity a překvapila všechny diváky.

Bruce Lipton nebyl v České republice poprvé. Navrací se do Prahy velice rád a české publikum ho zbožňuje. Je velmi uznávaným lékařem, vědcem a především otcem epigenetiky.

Epigenetika, a jak to vlastně máme se svými geny, bylo veliké téma. Ostatně tato otázka je velice aktuální právě v dnešní době. Jeho věrný kolega a nejlepší přítel Gregg Braden, se v odpoledních hodinách připojil online do sálu a promluvil k českému publiku. Společně tvoří tým již dlouhých 26 let. Motivují nás k zamyšlení nad chováním k sobě samým a přírodě. Dlouhá léta varují před kolapsem naší civilizace. Drancováním přírody a nezodpovědným přístupem k přírodnímu bohatství naší planety. Předkládají možnosti, cesty a hlavně řešení, jak vše můžeme
změnit. »Vše je v našem lidském potencionálu, který nevyužíváme naplno,« zní jejich motto. Ostatně Braden také navštíví již podruhé Českou republiku, a to koncem letošního září. Naposledy tu byl v roce 2013.

Lipton je otcem epigenetiky a dokázal převrátit základy genetiky. Svému výzkumu se věnuje již několik desítek let. Ukazuje, že geny ovládá naše mysl a to díky vlivům, které na ní působí. Vyvrací dogma a bourá mýty, že »všechny nemoci, které máme v genech, nemůžeme změnit.« Je autorem řady bestsellerů, které byly přeloženy do českého jazyka.

Renáta Prošková