Home Pel mel Kultura Steven Spielberg pracuje na minisérii o Napoleonu Bonapartovi podle Kubrickova scénáře

Steven Spielberg pracuje na minisérii o Napoleonu Bonapartovi podle Kubrickova scénáře

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký režisér Steven Spielberg uvedl, že zahájil vývoj minisérie o Napoleonu Bonapartovi podle scénáře dosud nezveřejněného filmu britského a amerického filmaře Stanleyho Kubricka.

»Na základě tohoto scénáře napsaného v roce 1961 připravujeme velkou produkci sedmidílného seriálu pro americkou placenou televizní síť HBO,« řekl Spielberg na tiskové konferenci na berlínském filmovém festivalu. Podle jeho slov tak bude mít premiéru v televizi HBO.

Kubrick se plánoval Napoleona ujmout po úspěchu Vesmírné odysey 2001. Za tímto účelem provedl rozsáhlý výzkum života francouzského císaře. K natáčení však nikdy nedošlo, částečně z finančních důvodů.

Slavnostní zahájení 73. ročníku berlínského filmového festivalu se v německém hlavním městě konalo 16. února. Ceny Berlinale budou předány 25. února. Vítěze vybere porota v čele s Kristen Stewartovou. Dvaatřicetiletá americká herečka je známá především díky své práci v desítkách filmů, včetně snímku Pokoj panice (2002) a románové série Twilight sága. Vítěz Zlatého medvěda za celoživotní dílo je již znám: americký režisér, producent a scenárista Spielberg. Festival končí 26. února velkou přehlídkou.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.