Home Kalendárium Zuzana Koubková, autorka románů ze středověku, slaví kulatiny

Zuzana Koubková, autorka románů ze středověku, slaví kulatiny

FOTO - wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Mr. Jiřička

Zuzana Koubková se narodila 10. května 1973 v Praze, a tudíž – ačkoli se u žen věk obvykle neprozrazuje – si umíte spočítat, jak významné životní jubileum tato autorka románů ze středověku dnes slaví.

Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze a pracuje jako rostlinolékařka. K historii se dostala díky svému členství v historicko-šermířském spolku Záviš. Na základě tohoto hobby začala studovat odborné historické prameny, a ačkoli tvorbu literárních děl považuje jen za svůj koníček, zajistily jí nesmrtelnost. A to i poté, co se v roce 2016 provdala za Ľuboše Bartúška a její občanské příjmení zní Bartúšková. Nadále totiž vydává své romány pod původním jménem.

Mezi těmi nejslavnějšími jmenujme knižní sérii Bratr Zdislav (2015-2021), románovou prvotinu Rytíř zelené růže z roku 2003, volně navazující díla Kníže Václav (2005) a Boleslav – Příběh bratrovraha (2007). Nejen české dějiny však jsou základem pozornosti dnešní oslavenkyně – například v roce 2011 napsala román Invisible – o dobrodružství britského kapitána fiktivní lodi HMS Invisible v době francouzské revoluce v 18. století.

(mac)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here